2025-yil 17–20 mart kunlari Rossiya Federatsiyasining Yekaterinburg shahridagi Ural davlat pedagogika universitetida XX Xalqaro ingliz tilidagi ilmiy, amaliy va ijodiy loyihalar tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu nufuzli tanlovda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalaridan iborat jamoa ishtirok etdi.
Talabalar tomonidan tayyorlangan ilmiy-amaliy loyiha yuqori baholandi. Tanlov natijalariga ko‘ra, O‘zDJTU jamoasi faxrli I va II o‘rinlarni egalladi.
3-bosqich talabalari orasidan saralab olingan iqtidorli talabalarga Ingliz tili nazariy aspektlari kafedrasi mudiri Abduvahabova Mahina, kafedra katta o'qituvchilari Aminova Go'zal va Rahmonov G'ulomjonlar ilmiy rahbarlik qildi. Loyiha mavzusi, taqdimot sifati, til madaniyati va kreativ yondashuv hakamlar hay'ati tomonidan alohida e’tirof etildi.
Mazkur ishtirok talabalarning ilmiy salohiyatini namoyon etish, xalqaro tajriba almashish va ingliz tilida erkin muloqot qilish ko‘nikmalarini mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etadi. Ushbu yutuq talabalarimiz uchun kelgusida yana ko‘plab xalqaro tadbirlarda faol qatnashish uchun kuchli rag‘bat bo‘lib xizmat qiladi.

С 17 по 20 марта 2025 года в городе Екатеринбург Российской Федерации на базе Уральского государственного педагогического университета состоялся XX Международный конкурс научных, практических и творческих проектов на английском языке.
В этом престижном конкурсе приняла участие команда студентов Узбекского государственного университета мировых языков.
Подготовленный студентами научно-практический проект получил высокую оценку. По итогам конкурса команда УзГУМЯ заняла почётные 1-е и 2-е места.
Талантливые студенты, отобранные среди студентов 3-го курса, работали под научным руководством заведующей кафедрой теоретических аспектов английского языка Махины Абдувахабовой, а также старших преподавателей Гузаль Аминовой и Гулямжона Рахмонова.
Тема проекта, качество презентации, языковая культура и креативный подход были особенно отмечены жюри.
Участие в данном мероприятии сыграло важную роль в раскрытии научного потенциала студентов, обмене международным опытом и укреплении навыков свободного общения на английском языке.
Этот успех стал мощным стимулом для дальнейшего активного участия наших студентов в международных мероприятиях.