2025-yil 17–20 mart kunlari Rossiya Federatsiyasining Yekaterinburg shahridagi Ural davlat pedagogika universitetida XX Xalqaro ingliz tilidagi ilmiy, amaliy va ijodiy loyihalar tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu nufuzli tanlovda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalaridan iborat jamoa ishtirok etdi.
Talabalar tomonidan tayyorlangan ilmiy-amaliy loyiha yuqori baholandi. Tanlov natijalariga ko‘ra, O‘zDJTU jamoasi faxrli I va II o‘rinlarni egalladi.
3-bosqich talabalari orasidan saralab olingan iqtidorli talabalarga Ingliz tili nazariy aspektlari kafedrasi mudiri Abduvahabova Mahina, kafedra katta o'qituvchilari Aminova Go'zal va Rahmonov G'ulomjonlar ilmiy rahbarlik qildi. Loyiha mavzusi, taqdimot sifati, til madaniyati va kreativ yondashuv hakamlar hay'ati tomonidan alohida e’tirof etildi.
Mazkur ishtirok talabalarning ilmiy salohiyatini namoyon etish, xalqaro tajriba almashish va ingliz tilida erkin muloqot qilish ko‘nikmalarini mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etadi. Ushbu yutuq talabalarimiz uchun kelgusida yana ko‘plab xalqaro tadbirlarda faol qatnashish uchun kuchli rag‘bat bo‘lib xizmat qiladi.

From March 17 to 20, 2025, the 20th International Competition of Scientific, Practical, and Creative Projects in English was held at the Ural State Pedagogical University in Yekaterinburg, Russian Federation.
A team of students from Uzbekistan State World Languages University (UzSWLU) took part in this prestigious event.
The scientific-practical project prepared by the students was highly praised. According to the results of the competition, the UzSWLU team proudly won 1st and 2nd places.
Gifted students selected from among 3rd-year students were supervised by Mahina Abduvahabova, Head of the Department of Theoretical Aspects of the English Language, along with senior lecturers G‘o‘zal Aminova and G‘ulomjon Rahmonov.
The topic, presentation quality, language proficiency, and creative approach of the project were especially noted by the jury.
Participation in this event plays an important role in demonstrating students’ scientific potential, exchanging international experience, and strengthening their ability to communicate fluently in English.
This success serves as a strong motivation for our students to actively participate in many more international events in the future.