Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Tarjimonlik fakulteti talabasi Muhayyo Odilxoʻjayeva Erasmus+ loyihasida ishtirok etib, gʻolib topilgan edi. Milanning IULM (University Institute of Modern Languages (Zamonaviy tillar va Kommunikatsiyalar universiteti)da oʻqishini davom ettirish uchun grant yutib olgan Muhayyo Odilxoʻjayeva bugun Milan shahriga uchib ketmoqda.
Shu bois, OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov Muxayyo Odilxoʻjayeva bilan uchrashdi va unga oʻqishlarida omad tiladi. Kelajak egalari boʻlgan mana shunday iqtidorli talabalardan umidi katta ekanligini va har qanday qoʻllab-quvvatlashga tayyor ekanligini bildirdi.
Shuningdek, uchrashuvda Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi Xusan Yoʻldoshev, Tarjimonlik fakulteti dekani Ulugʻbek Yoʻldoshev, fakultetning Italyan tili tarjima nazariyasi kafedrasi mudiri Bahora Ergasheva ham ishtirok etdi va Muxayyo Odilxoʻjayevaning oʻqishlarida omad tiladi.

A student of UzSWLU is flying to Milan.
Muhayyo Odilhojayeva, a student of the Translation Faculty of the Uzbekistan State University of World Languages, participated in the Erasmus+ project and became the winner. Muhayyo Odilkhojayeva won a grant to continue her studies at IULM (University Institute of Modern Languages) in Milan and is flying to this country today.
Therefore, the rector of UzSWLU, Ilkhomjon Tukhtasinov met Mukhayo Odilkhojayeva and wished her good luck in her studies. He mentioned that he has high expectations from such talented students who are the creators of the future and is ready to provide any kind of support.
Ulugbek Yuldoshev, the dean of the Translation Faculty, Husan Yuldoshev, the head of the International Relations Department, also participated in the meeting and expressed their good wishes to Mukhayo Odilkhojayeva in her studies.