Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Tarjimonlik fakulteti talabasi Muhayyo Odilxoʻjayeva Erasmus+ loyihasida ishtirok etib, gʻolib topilgan edi. Milanning IULM (University Institute of Modern Languages (Zamonaviy tillar va Kommunikatsiyalar universiteti)da oʻqishini davom ettirish uchun grant yutib olgan Muhayyo Odilxoʻjayeva bugun Milan shahriga uchib ketmoqda.
Shu bois, OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov Muxayyo Odilxoʻjayeva bilan uchrashdi va unga oʻqishlarida omad tiladi. Kelajak egalari boʻlgan mana shunday iqtidorli talabalardan umidi katta ekanligini va har qanday qoʻllab-quvvatlashga tayyor ekanligini bildirdi.
Shuningdek, uchrashuvda Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi Xusan Yoʻldoshev, Tarjimonlik fakulteti dekani Ulugʻbek Yoʻldoshev, fakultetning Italyan tili tarjima nazariyasi kafedrasi mudiri Bahora Ergasheva ham ishtirok etdi va Muxayyo Odilxoʻjayevaning oʻqishlarida omad tiladi.

Студентка переводческого факультета Узбекского государственного университета мировых языков Мухайё Одилходжаева приняла участие в проекте Erasmus+ и стала победителем. Мухайё Одилходжаева, выигравшая грант на продолжение обучения в IULM (Университетский институт современных языков) в Милане, сегодня вылетает в Милан.
Поэтому ректор УзГУМЯ Ильхомжон Тухтасинов встретился с Мухайё Одилходжаевой и пожелал ей удачи в учебе. Он сказал, что возлагает большие надежды на таких талантливых студентов, которые являются будущим государства, и готов оказать любую поддержку.
Во встрече также приняли участие заведующий отделом международных связей Хусан Ёлдошев, декан переводческого факультета Улугбек Ёлдошев, также приняла участие заведующая кафедрой теории перевода итальянского языка Бахора Эргашева