O‘zDJTU va Milliy estrada san’ati instituti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Botir Zokirov nomidagi Milliy estrada san’ati instituti o‘rtasida “Hamkorlik memorandumi” imzolandi.
Tadbir mehmonlarni kutib olish bilan boshlandi. So‘ngra, O‘zbekiston Respublikasining Davlat madhiyasi yangradi.
O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochilish so‘zida ushbu memorandumning ahamiyati, ta’lim va madaniyat sohalaridagi o‘zaro hamkorlikni rivojlantirishdagi o‘rni haqida fikr bildirdi. Shundan so‘ng, Milliy estrada san’ati instituti rektori Avaz Mansurov so‘zga chiqib, memorandumning ijodiy ta’lim jarayonlariga qo‘shadigan hissasi haqida gapirdi.
Shundan so‘ng, hamkorlik memorandumi imzolandi va tomonlar kelgusidagi rejalari haqida fikr almashdi.
Tadbir san’atshunoslik yo‘nalishidagi talabalar ishtirokidagi badiiy chiqishlar bilan davom etdi. Milliy estrada san’ati instituti talabalari tomonidan ijro etilgan qo‘shiqlar hamda O‘zDJTU talabalarining milliy raqsi tadbirga o‘zgacha ruh bag‘ishladi.
Ushbu memorandum ikki muassasa o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash, talabalar uchun yangi imkoniyatlar yaratish va madaniy almashinuvni kengaytirishga xizmat qiladi.

A Memorandum of Cooperation was signed between UzSWLU and the National Institute of Pop Music
Today, a "Memorandum of Cooperation" was signed between the Uzbekistan State University of World Languages and the Botir Zokirov National Institute of Pop Music.
The event began with the welcoming of guests, followed by the National Anthem of the Republic of Uzbekistan.
In his opening speech, the rector of UzSWLU, Ilkhomjon Tukhtasinov, spoke about the importance of the memorandum and its role in developing cooperation in the fields of education and culture. Then, the rector of the National Institute of Pop Music, Avaz Mansurov, took the floor and discussed the contribution of the memorandum to the creative educational process.
Afterward, the memorandum was signed, and the parties exchanged views on their future plans.
The event continued with artistic performances by students in the field of art studies. Songs performed by students of the National Institute of Pop Music and national dances performed by UzSWLU students added a special atmosphere to the event.
This memorandum will strengthen cooperation between the two institutions, create new opportunities for students, and expand cultural exchange.