O‘zDJTU va “SkyChess” shaxmat akademiyasi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Yoshlar kuni” munosabati bilan tashkil etilgan tadbir doirasida universitet hamda “SkyChess” shaxmat akademiyasi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandum universitetda shaxmat sportini yanada rivojlantirish, iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, shuningdek, tomonlar o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlashga qaratilgan.
Hamkorlik doirasida shaxmat bo‘yicha mahorat darslari, seminar-treninglar, musobaqalar hamda boshqa qo‘shma loyihalarni amalga oshirish rejalashtirilgan.
Memorandum imzolanishi universitetda yoshlarning intellektual salohiyatini yuksaltirish, shaxmat sportini keng ommalashtirish va iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash yo‘lidagi muhim qadamlardan biri bo‘ldi.

Подписан меморандум о сотрудничестве между УзГУМЯ и шахматной академией SkyChess
В рамках мероприятия, организованного в Узбекском государственном университете мировых языков по случаю Дня молодёжи, был подписан меморандум о сотрудничестве между университетом и шахматной академией SkyChess.
Данный меморандум направлен на дальнейшее развитие шахматного спорта в университете, поддержку талантливой молодёжи, а также укрепление сотрудничества между сторонами.
В рамках сотрудничества планируется проведение мастер-классов по шахматам, семинаров и тренингов, соревнований, а также реализация других совместных проектов.
Подписание меморандума стало одним из важных шагов на пути к повышению интеллектуального потенциала молодёжи, широкой популяризации шахматного спорта и поддержке одарённых молодых людей в университете.