OʻzDJTUda Jazoirning Al-Vadiy universitetida tahsil olib qaytgan talabalar bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Bugun OʻzDJTUda Jazoirning Al-Vadiy universitetida tahsil olib qaytgan talabalar bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi X. Yuldashev Tarjimonlik fakulteti dekani U. Yoʻldoshev, Arab tili kafedrasi mudiri K. Qodirova va Jazoirga tahsil olib qaytgan talabalar ishtirok etdi.
Talabalar xorijda olgan bilimlari va orttirgan tajribalari bilan boʻlishdi.
Maʼlumot uchun: Talabalar 2023-yil 8-oktyabrdan 2024-yil 3-fevralga qadar Al-Vadiy universitetida arab tili boʻyicha til malakalarini oshirdi. Jazoir tomonidan tashkil etilgan bepul oʻquv kurslari va yotoqxona bilan taʼminlandi. Jazoirning Al-Vadiy universitetida boʻlgan talabalar uchun universitet rektori Omar Ferxati, Jazoir Taʼlim va ilmiy tadqiqotlar vaziri, Moliya vaziri hamda Iqtisodiyot va kichik korxonalarni rivojlantirish vazirlari bilan uchrashuvlar tashkil etildi.
Shuningdek, Jazoirning diqqatga sazovor joylariga tashriflar va madaniy tadbirlarda ishtirok etishdi. Talabalar amaliyot davrida Oʻzbekiston Konstitutsiya kuniga bagʻishlab videoroliklar tayyorlashdi va namoyish etishdi.

UzSWLU officials had a meeting with students who have returned from educational program at Algeria's Al-Wadi University.
Today, UzSWLU officials had a meeting with students who have returned from educational program at Algeria's Al-Wadi University.
The meeting was attended  department of international relations H. Yuldashev, dean of the translation faculty U. Yuldashev, head of the Arabic language department K. Kadirova and students who returned from studies in Algeria.
Students shared their knowledge and experience gained abroad.
For information: Students improved their Arabic language skills at Al-Wadi University from October 8, 2023 to February 3, 2024. Free studies and accomodation were provided by Algeria. Meetings were organized with the rector of the university, Omar Ferhati, the Algerian Minister of Education and Scientific Research, the Minister of Finance, and the Minister of Economy and Small Power Development for the students of Al-Wadi University of Algeria.
Uzbek students visited to Algeria's sightseeing and participated in cultural events. During internship, students prepared and performed videos dedicated to the Constitution day of Uzbekistan.