OʻzDJTUda masofaviy taʼlimni tashkil etish maqsadida universitet rahbariyati topshirigʻi bilan ishchi guruh tashkil etildi.
Raqamli taʼlim texnologiyalari markazi boshligʻi S.Tuychiyev hamda OʻzDJTU Аxborot xizmati boʻlimi rahbari O.Ibragimovdan iborat ishchi guruh aʼzolari universitetda masofaviy taʼlim jarayonlarini tashkil etish hamda masofadan oʻqitishning uslubiy materiallarini yaratish maqsadida bir qator oliy taʼlim dargohlarida boʻlib, ularning tajribasini oʻrganmoqda.
Shu munosabat bilan ishchi guruh aʼzolari bugunga qadar Toshkent moliya instituti, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti, Beeline Akademiyasi hamda “Edusmart” studiyalarida boʻlib, ularning tajribasi va texnik bazalarini oʻrganib qaytishdi.
Oʻrganilgan tajribalar asosida OʻzDJTUda masofaviy oʻqitishning uslubiy materiallarini yaratish yoʻlga qoʻyiladi va rivojlantiriladi.

По просьбе администрации университета была создана рабочая группа с целью организации дистанционного обучения в УЗГУМЯ.
Членами рабочей группы в составе С.Туйчиева, руководителя центра цифровых образовательных технологий, и О.Ибрагимов, начальник отдела информационного обслуживания УЗГУМЯ, изучает их опыт в ряде высших учебных заведений с целью организации процессов дистанционного обучения, а также создания методических материалов для дистанционного обучения в УЗГУМЯ.
С этой целью сегодня члены рабочей группы посетили Ташкентский финансовый институт, Ташкентский государственный экономический университет, Академию Beeline и студии Edusmart и изучили их опыт работы с техническими базами.
На основе накопленного опыта в УЗГУМЯ будет начато и развито создание методических материалов дистанционного образования.