OʻzDJTUda masofaviy taʼlimni tashkil etish maqsadida universitet rahbariyati topshirigʻi bilan ishchi guruh tashkil etildi.
Raqamli taʼlim texnologiyalari markazi boshligʻi S.Tuychiyev hamda OʻzDJTU Аxborot xizmati boʻlimi rahbari O.Ibragimovdan iborat ishchi guruh aʼzolari universitetda masofaviy taʼlim jarayonlarini tashkil etish hamda masofadan oʻqitishning uslubiy materiallarini yaratish maqsadida bir qator oliy taʼlim dargohlarida boʻlib, ularning tajribasini oʻrganmoqda.
Shu munosabat bilan ishchi guruh aʼzolari bugunga qadar Toshkent moliya instituti, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti, Beeline Akademiyasi hamda “Edusmart” studiyalarida boʻlib, ularning tajribasi va texnik bazalarini oʻrganib qaytishdi.
Oʻrganilgan tajribalar asosida OʻzDJTUda masofaviy oʻqitishning uslubiy materiallarini yaratish yoʻlga qoʻyiladi va rivojlantiriladi.

A working group was established at the request of the university administration in order to organize distance education at UzSWLU.
The members of the working group consisting of S. Tuychiyev, the head of the digital educational technology center, and O.Ibragimov, the head of the information service department of UzSWLU, are studying their experience in a number of higher education institutions in order to organize distance education processes  as well as create methodological materials for distance education at UzSWLU
For this purpose, today the members of the working group visited the Tashkent Financial Institute, Tashkent State University of Economics, Beeline Academy and Edusmart studios and studied their experience with technical bases.
On the basis of the learned experiences, the creation of methodological materials of distance education will be launched and developed at UzSWLU.