O‘zDJTUda ozarbayjonlik o‘qituvchilar bilan samarali uchrashuv o‘tkazildi
2025-yil 25-sentabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida ingliz tili birinchi fakultetida faoliyat yuritayotgan 4 nafar ozarbayjonlik o‘qituvchi bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nasirov, ingliz tili birinchi fakulteti dekani G. Ergasheva, Pedagogika va psixologiya kafedrasi mudiri D. Jo‘rayev hamda Ingliz tili integrallashgan kursi №1 kafedrasi mudiri M. G‘ulomova ishtirok etdi.
Davra suhbatida universitet va talabalar turar joyida yaratilgan sharoitlar, talabalarining chet tilini o‘zlashtirish jarayoni, shuningdek, o‘qituvchilarda yuzaga kelayotgan masalalar va takliflar muhokama qilindi.
Ozarbayjonlik o‘qituvchilar talabalarining chet tillarni o‘rganishga bo‘lgan qiziqishi va intilishini e’tirof etib, universitet tomonidan yaratilgan sharoitlardan mamnun ekanliklarini bildirdilar.

В УзГУМЯ состоялась продуктивная встреча с преподавателями из Азербайджана
25 сентября 2025 года в Узбекском государственном университете мировых языков была организована встреча с четырьмя преподавателями из Азербайджана, работающими на первом факультете английского языка.
Во встрече приняли участие ректор университета Ильхомжон Тухтасинов, проректор по международному сотрудничеству А. Насиров, декан первого факультета английского языка Г. Эргашева, заведующий кафедрой педагогики и психологии Д. Джураев, а также заведующая кафедрой интегрированного курса английского языка №1 М. Гуломова.
В ходе круглого стола были обсуждены условия, созданные в университете и в общежитиях, процесс освоения иностранного языка студентами, а также вопросы и предложения, озвученные преподавателями.
Преподаватели из Азербайджана отметили высокий интерес и стремление студентов к изучению иностранных языков, выразив удовлетворение условиями, созданными университетом.