O‘zDJTUda ozarbayjonlik o‘qituvchilar bilan samarali uchrashuv o‘tkazildi
2025-yil 25-sentabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida ingliz tili birinchi fakultetida faoliyat yuritayotgan 4 nafar ozarbayjonlik o‘qituvchi bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nasirov, ingliz tili birinchi fakulteti dekani G. Ergasheva, Pedagogika va psixologiya kafedrasi mudiri D. Jo‘rayev hamda Ingliz tili integrallashgan kursi №1 kafedrasi mudiri M. G‘ulomova ishtirok etdi.
Davra suhbatida universitet va talabalar turar joyida yaratilgan sharoitlar, talabalarining chet tilini o‘zlashtirish jarayoni, shuningdek, o‘qituvchilarda yuzaga kelayotgan masalalar va takliflar muhokama qilindi.
Ozarbayjonlik o‘qituvchilar talabalarining chet tillarni o‘rganishga bo‘lgan qiziqishi va intilishini e’tirof etib, universitet tomonidan yaratilgan sharoitlardan mamnun ekanliklarini bildirdilar.

A Productive Meeting with Azerbaijani Teachers Held at UzSWLU
On September 25, 2025, a meeting was organized at the Uzbekistan State World Languages University with four Azerbaijani teachers working at the First Faculty of English.
The meeting was attended by the university rector, Ilkhomjon Tuxtasinov, Vice-Rector for International Cooperation A. Nasirov, Dean of the First Faculty of English G. Ergasheva, Head of the Department of Pedagogy and Psychology D. Juraev, and Head of the Integrated English Course No. 1 Department M. Gulomova.
During the roundtable discussion, participants reviewed the conditions provided at the university and student dormitories, the process of students’ foreign language acquisition, as well as the issues and suggestions raised by the teachers.
The Azerbaijani teachers acknowledged the students’ strong interest and commitment to learning foreign languages and expressed their satisfaction with the conditions created by the university.