O‘zDJTUda talaba-qizlar bilan ochiq muloqot o‘tkazildi
15-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi F. Ashurova tomonidan Roman-german filologiyasi fakulteti 2-bosqich talaba-qizlari bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Uchrashuv davomida talaba-qizlarning ijtimoiy faolligini oshirish, ularning universitet hayotidagi ishtirokini qo‘llab-quvvatlash, shuningdek, o‘qish jarayoni va yashash sharoitlariga oid masalalar muhokama qilindi.
Shu bilan birga, ma’naviy-axloqiy muhit, odob-axloq qoidalari, kiyinish madaniyati hamda milliy qadriyatlarga sodiqlik yuzasidan tavsiyalar berildi.
Muloqot yakunida talaba-qizlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar, ayrim muammolar yuzasidan esa aniq choralar belgilandi.

В УзГУМЯ состоялся открытый диалог со студентками
15 апреля в Узбекском государственном университете мировых языков советник ректора по вопросам женщин Ф. Ашурова провела открытый диалог со студентками 2-го курса факультета романо-германской филологии.
В ходе встречи обсуждались вопросы повышения социальной активности студенток, поддержки их участия в жизни университета, а также вопросы, связанные с учебным процессом и условиями проживания.
Также были даны рекомендации по формированию духовно-нравственной среды, соблюдению норм этики, культуры одежды и приверженности национальным ценностям.
По завершении встречи студентки получили ответы на интересующие их вопросы, а по некоторым проблемам были определены конкретные меры.