O‘zDJTUda talabalarni turar joy bilan ta’minlash bo‘yicha maxsus shtablar faoliyati davom etmoqda
2026/2027-o‘quv yiliga tayyorgarlik jarayonlari doirasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida talabalarni turar joy bilan ta’minlash, ularning murojaatlarini tezkor ko‘rib chiqish va zarur amaliy yordam ko‘rsatish maqsadida tashkil etilgan maxsus shtablar faoliyatini davom ettirmoqda.
Maxsus shtablarga yotoqxona masalasida murojaat qilayotgan talabalar va ularning ota-onalariga joylashtirish tartibi, mavjud imkoniyatlar hamda zarur jarayonlar bo‘yicha tushuntirish va amaliy ko‘mak ko‘rsatilmoqda.
Talabalarni munosib kutib olish va ularning turar joy bilan bog‘liq murojaatlarini tezkor hal etish maqsadida universitetning mas’ul xodimlari, fakultetlarning yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari, tyutorlar hamda boshqa xodimlardan iborat ishchi guruhlar faol ishtirok etmoqda.
Mazkur ishlar yangi o‘quv yili arafasida talabalar uchun qulay sharoit yaratish, ularning murojaatlarini o‘z vaqtida ko‘rib chiqish va turar joy bilan bog‘liq masalalarda amaliy yordam ko‘rsatishga qaratilgan.

В УзГУМЯ продолжается работа специальных штабов по обеспечению студентов жильём
В рамках подготовки к 2026/2027 учебному году в Узбекском государственном университете мировых языков продолжают работу специальные штабы, созданные с целью обеспечения студентов жильём, оперативного рассмотрения их обращений и оказания необходимой практической помощи.
Студентам и их родителям, обращающимся в специальные штабы по вопросам проживания в общежитиях, предоставляются разъяснения и практическая помощь по порядку размещения, имеющимся возможностям и необходимым процедурам.
В целях достойного приема студентов и оперативного решения вопросов, связанных с их проживанием, активное участие принимают ответственные сотрудники университета, заместители деканов факультетов по работе с молодежью, тьюторы, а также другие сотрудники, входящие в состав рабочих групп.
Данная работа направлена на создание комфортных условий для студентов накануне нового учебного года, своевременное рассмотрение их обращений и оказание практической помощи по вопросам проживания.