O‘zDJTUda talabalarni turar joy bilan ta’minlash bo‘yicha maxsus shtablar faoliyati davom etmoqda
2026/2027-o‘quv yiliga tayyorgarlik jarayonlari doirasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida talabalarni turar joy bilan ta’minlash, ularning murojaatlarini tezkor ko‘rib chiqish va zarur amaliy yordam ko‘rsatish maqsadida tashkil etilgan maxsus shtablar faoliyatini davom ettirmoqda.
Maxsus shtablarga yotoqxona masalasida murojaat qilayotgan talabalar va ularning ota-onalariga joylashtirish tartibi, mavjud imkoniyatlar hamda zarur jarayonlar bo‘yicha tushuntirish va amaliy ko‘mak ko‘rsatilmoqda.
Talabalarni munosib kutib olish va ularning turar joy bilan bog‘liq murojaatlarini tezkor hal etish maqsadida universitetning mas’ul xodimlari, fakultetlarning yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari, tyutorlar hamda boshqa xodimlardan iborat ishchi guruhlar faol ishtirok etmoqda.
Mazkur ishlar yangi o‘quv yili arafasida talabalar uchun qulay sharoit yaratish, ularning murojaatlarini o‘z vaqtida ko‘rib chiqish va turar joy bilan bog‘liq masalalarda amaliy yordam ko‘rsatishga qaratilgan.

Special Task Forces Continue Their Work to Provide Students with Accommodation at UzSWLU
As part of preparations for the 2026/2027 academic year, special task forces established at the Uzbekistan State University of World Languages continue their work to provide students with accommodation, promptly consider their requests, and provide the necessary practical assistance.
Students and their parents who contact the special task forces regarding dormitory accommodation are provided with explanations and practical support concerning the placement procedure, available options, and necessary processes.
To ensure a proper welcome for students and promptly address accommodation-related issues, responsible university staff members, deputy deans for youth affairs, tutors, and other employees are actively involved in the work of the task forces.
These efforts are aimed at creating comfortable conditions for students ahead of the new academic year, ensuring the timely consideration of their requests, and providing practical assistance in resolving accommodation-related issues.