9-sentabr kuni O‘zDJTUga Avstriyalik shoir va yozuvchi Markus Kyule tashrif buyurdi.
Avstriya Respublikasi elchixonasi tashabbusi bilan tashkil etilgan tashrif davomida mehmon bilan Universitet Axborot-resurs markazi direktori Kayumova Saida Irgashevna bilan uchrashuv tashkil etildi.
S.Kayumova universitet Axborot-resurs markazi va talabalarga yaratilgan sharoitlar haqida Markus Kyulega so‘zlab berdi. Kitob mutolaasi va kitobxonlikni yanada rivojlantirish maqsadida 9-10-sentyabr kunlari Axborot-resurs markazida Markus Kyule ijodiga bag‘ishlangan tadbirlar o‘tkazildi.
Ijodiy kechada shoir va yozuvchi Markus Kyule universitet nemis tili professor-o‘qituvchilariga va talabalariga o‘z qalamiga mansub vatan, tabiat va yaxshilik mavzularida she’r hamda romanlaridan parchalar o‘qib berdi. Ijodiy kechalar sermazmun o‘tdi.

During the visit, which was organized on the initiative of the embassy of the Republic of Austria, a meeting was organized with Kayumova Saida Irgashevna, director of the University Information Resource Center, with a guest.
S.Kayumova told Markus Kyule about the University Information Resource Center and the conditions created for students. In order to further develop book reading and reading, on September 9-10, events dedicated to the work of Markus Kyule were held at The Information Resource Center.
On a creative evening, the poet and writer Markus Kyule read poems and excerpts from his novels on the themes of the homeland, nature and good, belonging to his pen, to professors and students of the German Languages University. Creative nights were meaningful.