29-may, Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti psixologi Zebiniso Xayrullayeva tomonidan Ingliz tili 2-fakulteti Ingliz tilini oʻqitish metodikasi N°2 kafedrasi professor-oʻqituvchilari ishtirokida psixologik trening mashgʻulotlari tashkil qilindi.
Trening mashgʻulotlarini oʻtkazishdan maqsad Oliy taʼlim muassasasi professor-oʻqituvchilari va xodimlaridagi psixologik zoʻriqish va kasbga doir charchoqni yengillashtirish chora-tadbirlarini amalda qoʻllash hamda murojaatlarga asosan rolli oʻyinlar oʻtkazishdan iboratdir.
Trening davomida pozitiv kayfiyat, ijobiy energiya, shaxsiy tahlil qilish holatlari yaratib berildi va koʻtarinki ruhda mashgʻulotlar qabul qilindi.

On May 29, psychologist Zebiniso Khairullayeva from the Uzbekistan State World Languages University organized psychological training sessions for professors and teachers of the Department of English Language Teaching Methodology No. 2 of the 2nd English Faculty.
The purpose of these training sessions was to implement measures to relieve psychological stress and occupational fatigue among professors and teachers of higher education institutions, as well as to conduct role-playing games based on their requests.
During the training, a positive mood and energy were fostered, personal analysis situations were created, and the training was conducted in a cheerful spirit.