29-may, Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti psixologi Zebiniso Xayrullayeva tomonidan Ingliz tili 2-fakulteti Ingliz tilini oʻqitish metodikasi N°2 kafedrasi professor-oʻqituvchilari ishtirokida psixologik trening mashgʻulotlari tashkil qilindi.
Trening mashgʻulotlarini oʻtkazishdan maqsad Oliy taʼlim muassasasi professor-oʻqituvchilari va xodimlaridagi psixologik zoʻriqish va kasbga doir charchoqni yengillashtirish chora-tadbirlarini amalda qoʻllash hamda murojaatlarga asosan rolli oʻyinlar oʻtkazishdan iboratdir.
Trening davomida pozitiv kayfiyat, ijobiy energiya, shaxsiy tahlil qilish holatlari yaratib berildi va koʻtarinki ruhda mashgʻulotlar qabul qilindi.

Психологический тренинг.
29 мая психолог Зебинисо Хайруллаева Узбекского государственного университета мировых языков организовала психологические тренинги с участием профессоров и преподавателей кафедры методики преподавания английского языка №2 2-го факультета английского языка.
Целью проведения обучающих занятий является реализация мероприятий по снятию психологического напряжения и профессионального утомления профессорско-преподавательского состава высших учебных заведений, а также проведение ролевых игр по запросам.
В ходе тренинга создавалось позитивное настроение, положительная энергия, ситуации личного анализа и обучение проходило в бодром духе.