Qozog‘istonning Taldiqo‘rg‘on viloyatidagi I. Jansug‘urov nomidagi Jetisu universiteti delegatsiyasi O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida
2025-yil 30-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakultetiga Qozog‘istonning Jetisu universiteti delegatsiyasi tashrif buyurdi. Delegatsiya tarkibida universitetning Yoshlar siyosati va ijtimoiy masalalar bo‘yicha prorektori Bolat Abduldauli hamda Huquqshunoslik fakulteti dekani ishtirok etdi.
Tadbirda O’zDJTU Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori A. Nasirov mehmonlarga O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining faoliyati, xalqaro hamkorlik aloqalari va so‘nggi yillarda amalga oshirilgan ishlar haqida ma’lumot berdi.
Uchrashuvda fakultet rahbariyati vakillari, Axborot xizmati va jamoatchilik bilan aloqalar kafedrasi mudiri Saida Yuldashbekova ishtirok etdi va ikki tomonlama hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi. Jumladan, talaba va o‘qituvchilar almashinuvi, xalqaro anjuman va seminarlarda ishtirok etish, ma’ruzalar o‘qish, qo‘shma ilmiy tadqiqotlar olib borish, ilmiy ishlarga rahbarlik va taqrizlar tayyorlash, shuningdek Jetisu universiteti talabalari uchun amaliyot dasturlari va yozgi maktablar tashkil qilish masalalari yuzasidan fikr almashildi. Shunindek, mehmonlar fakultetdagi Teleradio studiya faoliyati bilan tanishishdi.

Делегация Жетысуского университета имени И. Жансугурова (Талдыкорган, Казахстан) посетила УзГУМЯ
30 мая 2025 года факультет международной журналистики Узбекского государственного университета мировых языков посетила делегация Жетысуского университета имени И. Жансугурова из города Талдыкорган, Казахстан. В состав делегации вошли проректор по молодежной политике и социальным вопросам Болат Абдулдаули и декан юридического факультета.
Проректор по международному сотрудничеству УзГУМЯ А. Насиров ознакомил гостей с деятельностью университета, международными партнёрскими связями и реализованными проектами последних лет.
Во встрече приняли участие представители руководства факультета, заведующая кафедрой информационной службы и общественных связей Саида Юлдашбекова. Обсуждались перспективы двустороннего сотрудничества: академический обмен студентами и преподавателями, участие в международных конференциях и семинарах, проведение лекций, совместные научные исследования, руководство и рецензирование научных работ, а также организация практик и летних школ для студентов Жетысуского университета. Гости также ознакомились с деятельностью телерадиостудии факультета.