QVZ musobaqasida "Vecherniki" jamoasi g'olib bo'ldi
Oʼzbekiston davlat jahon tillari universiteti miqyosida oʼtkazilgan bugungi QVZ musobaqasida Rektor kubogini Kechki taʼlim bo’limi talabalaridan tarkib topgan "Vecherniki" jamoasi qoʼlga kiritdi.
Musobaqada Ingliz tili 3-fakultetining "Piramida" jamoasi 2-oʻrinni, Sharq filologiyasi fakultetining "Kosmonavtlar"i 3-oʻrinni qoʻlga kiritdi.
Shuningdek, Media va kommunikatsiya fakultetining "Fayz", Ingliz tili 1-fakultetining "Brothers" hamda Ingliz filologiyasi fakultetining “Milliard” jamoalari ham oʻz chiqishlari bilan tomoshabinlar koʻnglidan joy oldi.
Ma'lumot uchun, gʻolib jamoalarga mos ravishda, 5 million, 3 million, 2 million so'm miqdordagi pul mukofotlari taqdim etildi.
Dastur adrenalinga boy boʼlib, yuqori kayfiyatda oʼtdi. Qisqasi, kelganlar darmonda, kelmaganlar armonda qoldi.

In today's QVZ competition which held around the Uzbekistan State World Languages University,  The Rector's Cup was won by “Vecherniki”, a team composed of students from the Evening Education Department.
In the competition, the "Pyramid" team of the 3rd English Faculty won 2nd place and the "Cosmonauts"of the Faculty of Oriental philology won 3rd place.
Also, the team of "Fayz" of the Media and Communication Faculty, the team of “Milliard” of the English philology faculty and the "Brothers" team of the 1st Faculty of English won a place in the audience heart with their performances.
For reference, the winning teams were awarded 5 million, 3 million, 2 million soums cash prizes respectively.