Rahbar va yoshlar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
2026-yil 2-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Toshkent shahar IIBB Axborot multimedia boshlig‘i o‘rinbosari Qahramon Xudoyberganov hamda Uchtepa tumani IIO FMB 1-IIB boshlig‘i, mayor A.A. Turayev ishtirokida talaba-yoshlar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Valijon Sadiyev ochib berdi.
Mazkur uchrashuv yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, ularning huquqiy savodxonligini oshirish, xavfsiz hayot tarzini shakllantirish hamda yoshlarni turli salbiy ta’sirlardan himoya qilish maqsadida tashkil etildi.
Tadbir davomida talabalarga huquqiy bilimlarni mustahkamlash, kundalik hayotda uchrashi mumkin bo‘lgan xavf-xatarlar va ularning oldini olish yo‘llari haqida batafsil ma’lumotlar berildi. Shuningdek, real hayotiy misollar asosida tushuntirishlar olib borildi.
Uchrashuv ochiq muloqot tarzida o‘tib, talabalar o‘z savollari bilan faol ishtirok etdilar hamda mutasaddilardan atroflicha javoblar oldilar.
Mazkur uchrashuv yoshlar orasida huquqiy madaniyatni yuksaltirish va xavfsiz muhitni mustahkamlashga qaratilgani bilan ahamiyatli bo‘ldi.

A Meeting Between Leadership and Youth Was Held
On April 2, 2026, a meeting with students was organized at Uzbekistan State World Languages University with the participation of Qahramon Xudoyberganov, Deputy Head of the Information Multimedia Department of the Tashkent City Main Department of Internal Affairs, and Major A.A. Turayev, Head of the 1st Department of the Internal Affairs Division of Uchtepa District.
The meeting was opened by Valijon Sadiyev, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work.
The meeting was organized with the aim of preventing crime and offences among young people, improving their legal literacy, promoting a safe lifestyle, and protecting youth from various negative influences.
During the event, students were provided with detailed information on strengthening their legal knowledge, understanding the risks and dangers they may encounter in everyday life, and ways to prevent them. In addition, explanations were given based on real-life examples.
The meeting was held in the format of an open dialogue, during which students actively participated, asked questions, and received comprehensive answers from the responsible officials.
This meeting was significant in that it was aimed at enhancing legal culture among young people and strengthening a safe environment.