Rahbar va yoshlar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
2026-yil 2-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Toshkent shahar IIBB Axborot multimedia boshlig‘i o‘rinbosari Qahramon Xudoyberganov hamda Uchtepa tumani IIO FMB 1-IIB boshlig‘i, mayor A.A. Turayev ishtirokida talaba-yoshlar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Valijon Sadiyev ochib berdi.
Mazkur uchrashuv yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, ularning huquqiy savodxonligini oshirish, xavfsiz hayot tarzini shakllantirish hamda yoshlarni turli salbiy ta’sirlardan himoya qilish maqsadida tashkil etildi.
Tadbir davomida talabalarga huquqiy bilimlarni mustahkamlash, kundalik hayotda uchrashi mumkin bo‘lgan xavf-xatarlar va ularning oldini olish yo‘llari haqida batafsil ma’lumotlar berildi. Shuningdek, real hayotiy misollar asosida tushuntirishlar olib borildi.
Uchrashuv ochiq muloqot tarzida o‘tib, talabalar o‘z savollari bilan faol ishtirok etdilar hamda mutasaddilardan atroflicha javoblar oldilar.
Mazkur uchrashuv yoshlar orasida huquqiy madaniyatni yuksaltirish va xavfsiz muhitni mustahkamlashga qaratilgani bilan ahamiyatli bo‘ldi.

Состоялась встреча руководства с молодежью
2 апреля 2026 года в Узбекском государственном университете мировых языков была организована встреча со студенческой молодежью с участием заместителя начальника отдела информационного мультимедиа ГУВД города Ташкента Кахрамона Худойберганова и начальника 1-го отдела УКД ОВД Учтепинского района, майора А.А. Тураева.
Встречу открыл первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Валиджон Садиев.
Данная встреча была организована в целях профилактики преступности и правонарушений среди молодежи, повышения их правовой грамотности, формирования культуры безопасной жизни, а также защиты молодых людей от различных негативных воздействий.
В ходе мероприятия студентам была представлена подробная информация по укреплению правовых знаний, возможным угрозам и рискам, с которыми они могут столкнуться в повседневной жизни, а также способам их предотвращения. Кроме того, разъяснительная работа проводилась на основе реальных жизненных примеров.
Встреча прошла в формате открытого диалога, в ходе которого студенты активно участвовали, задавали свои вопросы и получили исчерпывающие ответы от ответственных лиц.
Данная встреча имела важное значение, поскольку была направлена на повышение правовой культуры среди молодежи и укрепление безопасной среды.