Rektor barcha talabalar turar joylarida bayram muhitini o‘rgandi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov bayram kunlari universitetga qarashli barcha talabalar turar joylarida bo‘lib, u yerda yaratilgan sharoitlar hamda tashkil etilgan tadbirlar bilan yaqindan tanishdi.
Tashrif davomida talabalar bilan samimiy suhbat o‘tkazilib, ularning yashash sharoitlari, kayfiyati hamda bayramni qanday o‘tkazayotgani o‘rganildi.
Shuningdek, TTJlarda o‘tkazilayotgan madaniy-ma’rifiy va sport tadbirlari ko‘zdan kechirildi. Rektor ayrim sport musobaqalarida talabalar bilan birga ishtirok etib, ularning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish muhimligini alohida ta’kidladi.
Bundan tashqari, u barcha TTJlarda talabalar bilan birga kechki ovqatga tayyorgarlik jarayonlarida ham ishtirok etdi, bu esa bayram muhitini yanada iliq va samimiy qildi.

Ректор ознакомился с праздничной атмосферой во всех студенческих общежитиях
Ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов в праздничные дни посетил все студенческие общежития университета и подробно ознакомился с созданными там условиями и организованными мероприятиями.
В ходе визита состоялась искренняя беседа со студентами, в ходе которой были изучены их условия проживания, настроение, а также то, как они проводят праздник.
Также были осмотрены культурно-просветительские и спортивные мероприятия, проводимые в общежитиях. Ректор принял участие в некоторых спортивных соревнованиях вместе со студентами и особо подчеркнул важность содержательной организации их свободного времени.
Кроме того, он также принял участие вместе со студентами в подготовке к вечернему ужину во всех общежитиях, что сделало праздничную атмосферу ещё более тёплой и искренней.