Rektor talabalar turar joyida bir kecha davomida
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov, “Rektor yotoqxonada — bir kun, bir tun” tashabbusi doirasida talabalar turar joyida bir kecha davomida bo‘ldi. U bu tashrif davomida talabalar bilan bevosita uchrashuvlar o‘tkazib, samimiy suhbatlar olib bordi.
Mazkur tashabbus doirasida Gulxan tashkil etilib, talabalar o‘z ijodlarini gulxan atrofida namoyish qilishdi , shuningdek, turar joydagi hayot va faoliyatlarini boshqalar bilan baham ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘ldi. Uchrashuv davomida talabalar kundalik muammo va ehtiyojlarini, yashash sharoitlarini rektorga yetkazdi.
Rektor Ilxomjon Tuxtasinov talabalar bilan ochiq va samimiy muloqot o‘tkazib, ularning fikr-mulohazalari va takliflarini tingladi, shuningdek, joyida hal qilinishi mumkin bo‘lgan masalalarni belgiladi. Bu tashrif orqali talabalar turar joyidagi sharoitlarni yaxshilash va talabalarning farovonligini oshirishga qaratilgan amaliy ishlar rejalashtirilmoqda.
“Rektor yotoqxonada — bir kun, bir tun” tashabbusi talabalar bilan bevosita muloqotni kuchaytirish, ularning ehtiyojlarini yaxshiroq tushunish va universitet hayotidagi muammolarni tezkor hal etishga qaratilgan.

Rector at the Student Dormitory for One Night
The Rector of the Uzbekistan State World Languages University, Ilkhomjon Tuxtasinov, stayed overnight at the student dormitory as part of the “Rector in the Dormitory — One Day, One Night” initiative. During the visit, he held direct meetings with students and engaged in sincere discussions.
As part of this initiative, a bonfire gathering was also organized, where students presented their creative works and had the opportunity to share their dormitory life and activities with others. During the meeting, students shared their daily problems, needs, and living conditions with the rector.
Rector Ilkhomjon Tuxtasinov held an open and sincere dialogue with students, listened to their opinions and suggestions, and identified issues that could be resolved on the spot. As a result of this visit, practical measures are being planned to improve dormitory conditions and enhance students’ well-being.
The “Rector in the Dormitory — One Day, One Night” initiative aims to strengthen direct communication with students, better understand their needs, and promptly address issues within university life.