Rus filologiyasi fakulteti birinchi kurs talabalari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida yangi o‘quv yilida talabalik safiga qo‘shilgan Rus filologiyasi fakulteti birinchi kurs talabalari bilan rektor Ilxomjon Tuxtasinovning uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda barcha prorektorlar, bo‘lim boshliqlari hamda fakultet dekani Azizxon Raxmonov ishtirok etib, talabalarning savollariga o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha javob berdilar.
Rektor Ilxomjon Tuxtasinov nutqida universitetda yoshlarga yaratilayotgan sharoitlar, ta’lim jarayonida qo‘llanilayotgan zamonaviy metodlar, xorijiy oliygohlar bilan hamkorlik dasturlari hamda iqtidorli talabalarni qo‘llab-quvvatlash mexanizmlari haqida alohida to‘xtalib o‘tdi. Shuningdek, talabalarni faol bo‘lishga, tashabbus ko‘rsatishga va doimiy izlanishda bo‘lishga undadi.

Состоялась встреча с первокурсниками факультета русской филологии
Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча ректора Ильхомжона Тухтасинова с первокурсниками факультета русской филологии, которые в новом учебном году пополнили ряды студентов.
Во встрече приняли участие все проректоры, руководители отделов и декан факультета Азизхон Рахмонов, которые ответили на вопросы студентов в рамках своей компетенции.
В своей речи ректор Ильхомжон Тухтасинов подробно остановился на условиях, созданных для молодежи в университете, современных методах обучения, программах сотрудничества с зарубежными вузами, а также механизмах поддержки талантливых студентов. Он также призвал студентов быть активными, проявлять инициативу и постоянно стремиться к новым знаниям.