Sharq filologiyasi fakultetining yillik hisobot taqdimoti bo‘lib o‘tdi
30-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Sharq filologiyasi fakulteti tomonidan 2024–2025 o‘quv yili yakuniga bag‘ishlangan yillik hisobot taqdimoti o‘tkazildi.
- o‘quv va o‘quv-uslubiy ishlar;
- ilmiy tadqiqotlar va chop etilgan maqolalar;
- xalqaro hamkorlik doirasidagi tashriflar, loyihalar va almashinuv dasturlari;
- ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar;
- o‘tgan o‘quv yilidagi mavjud muammolar va ularni bartaraf etish bo‘yicha takliflar;
- 2025–2026 o‘quv yiliga mo‘ljallangan strategik yo‘nalishlar va rivojlanish rejasi.
Mazkur hisobot universitet prorektorlari — yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha V.A. Sadiyev, o‘quv ishlari bo‘yicha M.Ch. Chutpulatov, ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha O.Ya. Yusupov, xalqaro hamkorlik bo‘yicha A.A. Nasirov va moliyaviy-iqtisodiy ishlar bo‘yicha M.S. Xamrayev ishtirokida tinglandi.
Fakultetlar kesimidagi bunday taqdimotlar universitet ichki faoliyatining shaffofligini ta’minlash, muammolarni aniqlash va sifatli ta’lim hamda ilmiy rivojlanish sari qo‘yilayotgan amaliy qadamlardir.

Состоялась годовая отчетная презентация факультета восточной филологии
30 июня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась годовая отчетная презентация факультета восточной филологии, посвящённая завершению 2024–2025 учебного года.
В рамках презентации была проанализирована деятельность факультета по следующим направлениям:
• выявленные проблемы прошедшего учебного года и предложения по их устранению;
Отчет был заслушан проректорами университета: по вопросам молодежи и духовно-просветительской работы — В.А. Садиевым, по учебной работе — М.Ч. Чутпулатовым, по научной деятельности и инновациям — О.Я. Юсуповым, по международному сотрудничеству — А.А. Насировым и по финансово-экономическим вопросам — М.С. Хамраевым.
В ходе мероприятия была всесторонне рассмотрена годовая деятельность факультета, и его вклад в развитие университета был особо отмечен. На основе предложений и рекомендаций руководства университета были определены меры на предстоящий учебный год.
Подобные факультетские презентации способствуют обеспечению прозрачности внутренней деятельности университета, выявлению проблем и практическому продвижению к качественному образованию и научному прогрессу.