Siyosiy-ma’rifat soatlari O‘zDJTUda davom etmoqda
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining barcha fakultetlarida navbatdagi siyosiy-ma’rifat soati bo‘lib o‘tdi. Tadbir Respublika ma’naviyat va ma’rifat markazi, Prezident huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi va O‘zbekiston Mahallalari uyushmasi tomonidan belgilangan dastur asosida tashkil etildi.
Ma’rifat soatida fakultet dekanlari, dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar ishtirok etib, talabalarga mamlakatimizda amalga oshirilayotgan siyosiy, iqtisodiy va ijtimoiy islohotlar borasida batafsil ma’lumot berdilar.
Bugungi ma’rifiy soatda quyidagi masalalar muhokama qilindi:
• mamlakatimiz va xorijdagi so‘nggi yangiliklar;
• ma’naviy-ma’rifiy yo‘nalishdagi xabarlar;
• mahalla tizimi bo‘yicha dolzarb ma’lumotlar;
• mutolaa va tavsiyalar;
• “qonun doirasida” ruknida tushuntirishlar;
• ekspert fikrlari;
• rasmiy hujjatlarni to‘g‘ri rasmiylashtirish ko‘nikmalari;
• psixologik maslahatlar;
• ijtimoiy rolik va ko‘rgazmali lavhalar namoyishi.
Talabalar, shuningdek, mamlakatimiz taraqqiyoti, xalqaro maydondagi yutuqlari va dolzarb voqealar aks etgan videomateriallarni ham tomosha qildilar.
Ma’lumot uchun: Siyosiy-ma’rifat soatlarining asosiy maqsadi — yoshlar qalbida vatanparvarlik tuyg‘usini mustahkamlash, ularning siyosiy faolligi va fuqarolik mas’uliyatini oshirishdir.

Political and Educational Hours Continue at UzSWLU
Today, a regular political and educational hour was held at all faculties of Uzbekistan State World Languages University. The event was organized in accordance with the program approved by the Republican Center for Spirituality and Enlightenment, the Agency for the Development of Public Service under the President of the Republic of Uzbekistan, and the Association of Mahallas of Uzbekistan.
Faculty deans, deputy deans, and tutors took part in the session and provided students with detailed information on the political, economic, and social reforms being implemented in the country.
During the session, the following topics were discussed:
• the latest news in Uzbekistan and abroad;
• spiritual and educational updates;
• current information on the mahalla system;
• reading materials and recommendations;
• explanations within the “Within the Law” section;
• expert opinions;
• skills for properly preparing official documents;
• psychological advice;
• screenings of social videos and visual materials.
Students also watched video materials highlighting the country’s development, achievements on the international stage, and current events.
For reference: the main purpose of political and educational hours is to strengthen patriotic feelings among young people and to enhance their political engagement and civic responsibility.