15-oktyabr O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti faollar zalida rektor va  1-sonli talabalar turar joyida yashovchi talabalar bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.
Ochiq muloqotda universitet rahbariyati vakillari, profilaktika inspektori  talabalar ishtirok etishdi.
Uchrashuvni universitet rektori I.Tuxtasinov ochib  berdi va universitet faoliyati, undagi yaratilgan shart-sharoitlar, o‘quv dasturlari, to‘g‘risida ma’lumot berib o‘tdi. Hozirgi kunda dolzarb bo‘layotgan kiber jinoyatlar, turli xil oqimlar,diniy ekstremizm  g‘oyalaridan ogoh bo‘lishga chaqirdi. Talabalar turar joyida yashovchi talabalarni muammolarini eshitib, ularni bartaraf etish bo‘yicha mas’ullarga topshiriq berdi.
Muloqot davomida faollik ko‘rsatgan talabalar universitet rektori tomonidan kitoblar bilan taqdirlandi.

On October 15, an open dialogue was held in the activity hall of the Uzbek State University of World Languages between the rector and students residing in Dormitory No. 1.
Representatives of the university administration, the preventive inspector, and students participated in the open discussion.
The meeting was opened by the university rector, I. Tukhtasinov, who provided information about the university's activities, the conditions provided, and its study programs. He urged students to be vigilant about current issues such as cybercrime, various movements, and ideas of religious extremism. He listened to the issues of students residing in the dormitory and assigned responsibilities to address them.
The program continued in an open dialogue format, with students asking questions and making suggestions.