Talabalar bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish — doimiy e’tiborda!
Bugun universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov 2-sonli Talabalar turar joyiga tashrif buyurib, talabalarning darsdan bo‘sh vaqtlarini qanday o‘tkazayotganliklarini o‘rganish maqsadida ular bilan yaqindan suhbatlashdi. Samimiy muloqot davomida talabalar o‘z qiziqishlari, sevimli mashg‘ulotlari va bo‘sh vaqtlarini qanday mazmunli tashkil etayotgani haqida fikr almashdilar.
Tashrif davomida rektor talabalar bilan birgalikda musiqa asboblarini chalib, rasm chizish jarayonlarida ishtirok etdi. Shuningdek, shaxmat-shashka va turli sport turlari bo‘yicha tashkil etilgan bellashuvlar ham ko‘tarinki ruhda o‘tdi.
Bu kabi uchrashuvlar talabalarning bo‘sh vaqtini samarali tashkil etish, ularning iste’dod va qobiliyatlarini qo‘llab-quvvatlashda muhim ahamiyat kasb etadi.

Содержательная организация свободного времени студентов — под постоянным вниманием!
Сегодня ректор университета Ilxomjon Tuxtasinov посетил 2-е студенческое общежитие и в целях изучения того, как студенты проводят свободное от занятий время, провёл с ними содержательную беседу. В ходе тёплого общения студенты поделились своими интересами, любимыми занятиями и тем, как они организуют своё свободное время.
Во время визита ректор вместе со студентами играл на музыкальных инструментах и участвовал в процессе рисования. Также в дружеской атмосфере прошли соревнования по шахматам, шашкам и различным видам спорта.
Подобные встречи имеют важное значение для эффективной организации свободного времени студентов, а также поддержки их талантов и способностей.