18-may kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ma'naviyat va ma'rifat markazida fakultеtlardagi "Talabalar tеatr studiyalari" tomonidan sahnalashtirilgan tеatrlar bo'yicha "Rеktor kubogi" musobaqasining yakuniy bosqichi bo'lib o'tdi.
Tadbirda O’zDJTU rektori Ilxomjon Madaminovich ham qatnashib, bu kabi tanlovlar talabalarning iqtidorini namoyish etish uchun ajoyib imkoniyat ekanligini ta'kidlab o'tdi.
Musobaqada quyidagi fakultetlar jamoalari o’z iqtidorini namoyish etib, g’oliblikni qo’lga kiritdi:
1-o’rin — Roman-german filologiyasi fakultetining “Ko’zmunchoq” talabalar teatr studiyasi tomonidan sahnalashtirilgan “Usmon nosir” spektakli uchun;
2-o’rin — Rus filologiyasi fakultetining “Chimildiq” spektakli uchun;
3-o’rin — Ingliz tili birinchi fakultetining “Qatag’on” spektakli va Sharq filologiyasi fakultetining “Sharqona” teatr studiyasi taqdim etgan spektakl uchun.
G’olib jamoalar maxsus diplom hamda 1-o’rin 9 million so’m, 2-o’rin 6 million so’m va 3-o’rin 3 million so’m miqdoridagi pul mukofotlari bilan taqdirlandi.
Ta’kidlash joiz, tanlovda ishtirok etgan har bir fakultet jamoalari o'z rollarini mahorat bilan ijro etishdi hamda tomoshabinlar olqishlariga sazovor bo'lishdi.

«Студенческие театральные студии»
18 мая в центре духовности и просветительства Узбекского государственного университета мировых языков состоялся заключительный этап конкурса театров "Кубок ректора" в постановке "Студенческих театральных студий" на факультетах.
В мероприятии также принял участие ректор УзГУМЯ Ильхомжон Мадаминович, отметивший, что подобные конкурсы-прекрасная возможность продемонстрировать таланты студентов.
В конкурсе победили команды следующих факультетов, продемонстрировавшие свои таланты:
1 место за спектакль “Осман Насыр” в постановке студенческой театральной студии “Ko’zmunchoq” факультета романо-германской филологии (награда – 9 млн. сум);
2 место за спектакль “Chimildiq” факультета русской филологии (награда – 6 млн. сум);
3 место за спектакль “Qatag’on” первогo факультета английского языка и спектакль, представленный театральной студией “Sharqona” факультета восточной филологии (награда – 6 млн. сум).
Стоит отметить, что команды каждого факультета, участвовавшие в конкурсе, мастерски исполнили свои роли и заслужили аплодисменты зрителей.