O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti profilaktika katta inspektori, mayor Sherboyev Sanjar tomonidan 2-talabalar turar joyida 1-bosqich talabalari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida talabalarga TTJning ichki tartib-qoidalariga rioya qilish, jamoat tartibini saqlash, belgilangan qoidalarga amal qilish hamda turar joyda xavfsizlik talablariga e’tibor qaratish yuzasidan tushuntirishlar berildi.
Shuningdek, talabalarni TTJda o‘zaro hurmat va tartib-intizomga rioya qilgan holda yashashga chaqirildi.

В студенческом общежитии проведена профилактическая разъяснительная работа
Старший инспектор по профилактике Узбекского государственного университета мировых языков, майор Шербоев Санжар, провёл встречу со студентами 1-го курса во 2-м студенческом общежитии.
В ходе встречи студентам были даны разъяснения о необходимости соблюдения правил внутреннего распорядка общежития, поддержания общественного порядка, соблюдения установленных требований, а также уделения особого внимания правилам безопасности в общежитии.
Кроме того, студентов призвали соблюдать взаимное уважение, порядок и дисциплину при проживании в общежитии.