Taʼlim dasturlari boʻlimi koordinatori Wang Panyu hamda Shanghai chet tillar universiteti Rus va Yevrosiyo tillari fakulteti professori Dong Ran OʻzDJTUga tashrif buyurdi.
2023-yil 20-dekabr kuni Xitoy taʼlim vazirligi Til taʼlimi va hamkorlik markazi Grantlar boʻlimi direktori Hu Ziyaun, Osiyo va Afrika mamlakatlari bilan ishlash boʻlimi direktor oʻrinbosari Wang Huichang, Taʼlim dasturlari boʻlimi koordinatori Wang Panyu hamda Shanghai chet tillar universiteti Rus va Yevrosiyo tillari fakulteti professori Dong Ran OʻzDJTUga tashrif buyurdi.
Mehmonlarni Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor A. Nasirov kutib oldi. Tashrif doirasida universitet rahbariyati vakillari va mehmonlar oʻrtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda OʻzDJTU faoliyati boʻyicha batafsil maʼlumot berdi. Muloqot chogʻida tomonlar Markaz va Lyaod ununiversiteti bilan o'zaro hamkorlik masalalarini muhokama qildi.

On December 20, 2023, Hu Ziyaun, director of the Grants Department of the Language Education and Cooperation Center of the Ministry of Education of China, Wang Huichang, the deputy director of the Asian and African Affairs Department, Wang Panyu, the coordinator of the Educational Programs Department, and professor of the Russian and Eurasian Languages ​​Department of Shanghai Foreign Languages ​​University Dong Ran visited UzSWLU.
Vice-rector for International Cooperation A. Nasirov welcomed the guests. As part of the visit, a meeting was organized between representatives of the university management and guests.
At the meeting, he gave detailed information on the activities of UzSWLU. During the dialogue, the parties discussed issues of mutual cooperation with the Center and Liaoning University.