Taʼlim dasturlari boʻlimi koordinatori Wang Panyu hamda Shanghai chet tillar universiteti Rus va Yevrosiyo tillari fakulteti professori Dong Ran OʻzDJTUga tashrif buyurdi.
2023-yil 20-dekabr kuni Xitoy taʼlim vazirligi Til taʼlimi va hamkorlik markazi Grantlar boʻlimi direktori Hu Ziyaun, Osiyo va Afrika mamlakatlari bilan ishlash boʻlimi direktor oʻrinbosari Wang Huichang, Taʼlim dasturlari boʻlimi koordinatori Wang Panyu hamda Shanghai chet tillar universiteti Rus va Yevrosiyo tillari fakulteti professori Dong Ran OʻzDJTUga tashrif buyurdi.
Mehmonlarni Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor A. Nasirov kutib oldi. Tashrif doirasida universitet rahbariyati vakillari va mehmonlar oʻrtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda OʻzDJTU faoliyati boʻyicha batafsil maʼlumot berdi. Muloqot chogʻida tomonlar Markaz va Lyaod ununiversiteti bilan o'zaro hamkorlik masalalarini muhokama qildi.

20 декабря 2023 года Ху Цзыяун, директор отдела грантов Центра языкового образования и сотрудничества Министерства образования Китая, Ван Хуйчан, заместитель директора департамента по делам Азии и Африки, Ван Паньюй, координатор УзГУМЯ посетили кафедра образовательных программ, профессор кафедры русского и евразийского языков Шанхайского университета иностранных языков Донг Ран.
Гостей приветствовал проректор по международному сотрудничеству А.Насиров. В рамках визита была организована встреча представителей руководства университета с гостями.
На встрече он дал подробную информацию о деятельности УзГУМЯ. В ходе диалога стороны обсудили вопросы взаимного сотрудничества с Центром и Ляонинским университетом.