O’zDJTU Ilmiy-innovatsion ishlanmalarni tijoratlashtirish boʻlimi va Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish boʻlimi tomonidan bir qator loyihalar tanlovlari e'lon qilgan edi.
Bugun, 6-dekabr kuni “Ayollar biznesiga birinchi qadam” va “Techno Ways” texnologik rivojlanish marafoni yuzasidan loyihalar taqdimoti tanlovlari bo’lib o’tdi.
Dastur davomida O’zDJTU ning iqtidorli, tashabbuskor talabalari va doktorantlari ishlab chiqqan qiziqarli, manfaatli loyihalarini maxsus komissiya a’zolariga taqdimot ko’rinishida namoyish etdi.
Ishtirokchilar taqdim etgan loyihalar komissiya a’zolari tomonidan xolis muhokama qilindi va baholandi.

UzSWLU has announced a number of competitions for the projects of the Department of Commercialization of Scientific and Innovative Developments and the Department of Organization of Scientific and Research Activities of Talented Students.
Today, December 6, project presentation contests were held as part of the "First Step to Women's Business" and "Technopaths" marathon of technological development.
During the program, he presented interesting projects developed by talented, enterprising students and doctoral students of UzSWLU to the members of the special commission.
The projects presented by the participants were impartially discussed and evaluated by the commission members.