Tarjimonlik fakultetida bitiruv malakaviy ishlar himoyasi bo‘lib o‘tdi
18-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Tarjimonlik fakultetida 4-bosqich talabalarining bitiruv malakaviy ishlarini himoya qilish jarayoni bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M. Chutpulatov, fakultet dekani, kafedra mudirlari, professor-o‘qituvchilar hamda bitiruvchi talabalar ishtirok etdi.
Himoya jarayonida talabalarning tadqiqot mavzulari dolzarbligi, ilmiy-innovatsion yondashuvlari, izlanish metodlari va erishilgan natijalari atroflicha muhokama qilindi. Mutaxassislar tomonidan ilmiy yondashuvga berilgan baholar ochiq e’lon qilindi.
Ushbu jarayon bitiruvchilar uchun mustaqil ilmiy izlanish ko‘nikmalarini namoyish etish, ularni kasbiy faoliyatga tayyorlashda muhim bosqich bo‘lib xizmat qildi.

Защита выпускных квалификационных работ на факультете перевода
18 июня на факультете перевода Узбекского государственного университета мировых языков состоялась защита выпускных квалификационных работ студентов 4-го курса.
В мероприятии приняли участие ректор университета Илхомжон Тухтасинов, проректор по учебной работе М. Чутпулатов, декан факультета, заведующие кафедрами, профессора, преподаватели и выпускники.
Во время защиты были подробно обсуждены актуальность исследовательских тем студентов, их научно-инновационный подход, методы исследования и достигнутые результаты. Оценки за научный подход были озвучены публично специалистами.
Данный процесс стал важным этапом для демонстрации выпускниками своих навыков самостоятельного научного поиска и подготовки их к профессиональной деятельности.