Hamrayev Maqsudjon Saidaxmadovich O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori lavozimiga tayinlandi.
1995-1999 yy. - Toshkent moliya instituti talabasi
1999-2001 yy. - Toshkent moliya instituti marketing xizmati iqtisodchisi
2001-2001 yy. - Toshkent moliya instituti qoshidagi biznes maktab iqtisodchisi
2001-2004 yy. - Toshkent moliya instituti investitsion loyihalarni moliyalashtirish kafedrasi aspiranti
2004-2005 yy. - O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limini rivojlantirish markazi ta’limda iqtisodiyot, investitsiya va marketing bo‘limi bosh mutaxassisi
2005-2008 yy. - O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi moliyalashtirish va buxgalteriya hisobi boshqarmasi yetakchi mutaxassisi
2008-2018 yy. - O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi moliyalashtirish va buxgalteriya hisobi boshqarmasi bosh mutaxassisi
2018-2019 yy. - O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi moliyalashtirish va buxgalteriya hisobi boshqarmasi boshlig‘i
2019-2023 yy. - O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi iqtisodiyot boshqarmasi boshlig‘i
2023-2024 yy. - O‘zbekiston respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Moliya - iqtisodiyot va investitsiyalar departamenti Moliyalashtirish va Rejalashtirish boshqarmasi boshlig‘i
2024-2024 yy. - O‘zbekiston respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Moliya-iqtisodiyot va infratuzilimani rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i
2024 y. - h.v.   - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori

Hamrayev Maqsudjon Saidakhmadovich was appointed to the position of vice-rector for financial and economic affairs of the Uzbekistan State World Languages University.
Labor activity
1995-1999 - Student of Tashkent Financial Institute
1999-2001 - Economist of Marketing Service of Tashkent Financial Institute
2001-2001  - Economist of business school at Tashkent Financial Institute
2001-2004  - Graduate student of the Department of Financing Investment Projects of the Tashkent Financial Institute
2004-2005  - Chief specialist of the Department of Economy, Investment and Marketing of the Center for the Development of Higher and Secondary Special Vocational Education of the Republic of Uzbekistan
2005-2008  - Leading specialist of the Department of Financing and Accounting of the Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan
2008-2018  - Chief specialist of the Department of Financing and Accounting of the Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan
2018-2019  - Head of the Department of Financing and Accounting of the Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan
2019-2023  - Head of the Department of Economics of the Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan
2023-2024  - Head of the Financing and Planning Department of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan, Department of Finance - Economy and Investments
2024-2024  - Head of the Department of Finance, Economy and Infrastructure Development of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan