Hamrayev Maqsudjon Saidaxmadovich O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori lavozimiga tayinlandi.
1995-1999 yy. - Toshkent moliya instituti talabasi
1999-2001 yy. - Toshkent moliya instituti marketing xizmati iqtisodchisi
2001-2001 yy. - Toshkent moliya instituti qoshidagi biznes maktab iqtisodchisi
2001-2004 yy. - Toshkent moliya instituti investitsion loyihalarni moliyalashtirish kafedrasi aspiranti
2004-2005 yy. - O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limini rivojlantirish markazi ta’limda iqtisodiyot, investitsiya va marketing bo‘limi bosh mutaxassisi
2005-2008 yy. - O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi moliyalashtirish va buxgalteriya hisobi boshqarmasi yetakchi mutaxassisi
2008-2018 yy. - O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi moliyalashtirish va buxgalteriya hisobi boshqarmasi bosh mutaxassisi
2018-2019 yy. - O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi moliyalashtirish va buxgalteriya hisobi boshqarmasi boshlig‘i
2019-2023 yy. - O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi iqtisodiyot boshqarmasi boshlig‘i
2023-2024 yy. - O‘zbekiston respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Moliya - iqtisodiyot va investitsiyalar departamenti Moliyalashtirish va Rejalashtirish boshqarmasi boshlig‘i
2024-2024 yy. - O‘zbekiston respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Moliya-iqtisodiyot va infratuzilimani rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i
2024 y. - h.v.   - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori

Хамраев Максуджон саидахмадович назначен проректором по финансам и экономике Узбекского государственного университета мировых языков.
1995-1999 гг. - Студент Ташкентского финансового института
1999-2001 гг. - Экономист службы маркетинга Ташкентского финансового института
2001-2001 гг. - Экономист бизнес-школы при Ташкентском финансовом институте
2001-2004 гг. - Аспирант кафедры финансирования инвестиционных проектов Ташкентского финансового института
2004-2005 гг. -Главный специалист отдела экономики, инвестиций и маркетинга в образовании Центра развития высшего и среднего специального, профессионального образования Республики Узбекистан
2005-2008 гг. - Ведущий специалист управления финансирования и бухгалтерского учета Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан
2008-2018 гг. - Главный специалист управления финансирования и бухгалтерского учета Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан
2018-2019. - Начальник управления финансирования и бухгалтерского учета Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан
2019-2023 гг. - Начальник управления экономики Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан
2023-2024 гг. - Начальник управления финансирования и планирования департамента финансово-экономики и инвестиций Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан
2024-2024 гг. -Начальник управления финансово-экономического и инфраструктурного развития Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан
2024. - H.v.   - Проректор по финансам и экономике Узбекского государственного университета мировых языков