Mazkur tayinlovga qadar, 2023-yil 14-sentabrdan boshlab, u O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining “Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish” bo‘limi boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritib kelgan.
Shaxnoza Ismatova 1978-yil 23-mayda Toshkent shahrida tug‘ilgan. 1999-yilda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining bakalavriat, 2001-yilda magistratura bosqichini tamomlagan. Mutaxassisligi — ingliz tili va adabiyoti. Pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD), dotsent.
Mehnat faoliyati davomida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida turli kafedralarda o‘qituvchi, katta o‘qituvchi hamda tayanch doktorant sifatida faoliyat yuritgan.
Shaxnoza Miraxmatovnani yangi mas’uliyatli lavozimi bilan tabriklaymiz va faoliyatida muvaffaqiyat tilaymiz!
1995–1999 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi.
1999–2001 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti magistratura talabasi.
2002–2004 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili leksikologiyasi kafedrasi o‘qituvchisi.
2004–2006 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili fonetikasi va fonologiyasi kafedrasi o‘qituvchisi.
2006–2013 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili og‘zaki va yozma nutq amaliyoti kafedrasi o‘qituvchisi.
2013–2017 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili amaliy fanlar kafedrasi o‘qituvchisi.
2017–2019 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili integrallashgan kursi №2 kafedrasi o‘qituvchisi.
2019-yil — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Ingliz tilini o‘qitish metodikasi №2” kafedrasi o‘qituvchisi.
2020–2022 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tayanch doktoranti.
2023-yil — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Ingliz tilini o‘qitish metodikasi №1” kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2023-yil – hozirgi vaqtgacha — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish” bo‘limi boshlig‘i.

Исматова Шахноза Мирахматовна назначена заведующей кафедрой «Интегрированный курс английского языка №1» Узбекского государственного университета мировых языков.
До настоящего назначения, с 14 сентября 2023 года, она занимала должность начальника отдела организации научно-исследовательской деятельности одарённых студентов Узбекского государственного университета мировых языков.
Шахноза Исматова родилась 23 мая 1978 года в городе Ташкенте. В 1999 году окончила бакалавриат, а в 2001 году — магистратуру Узбекского государственного университета мировых языков. Специальность — английский язык и литература. Доктор философии (PhD) по педагогическим наукам, доцент.
За годы трудовой деятельности в Узбекском государственном университете мировых языков работала преподавателем, старшим преподавателем на различных кафедрах, а также базовым докторантом.
Поздравляем Шахнозу Мирахматовну с назначением на новую ответственную должность и желаем успехов в дальнейшей деятельности!
1995–1999 гг. — студентка Узбекского государственного университета мировых языков.
1999–2001 гг. — магистрантка Узбекского государственного университета мировых языков.
2002–2004 гг. — преподаватель кафедры лексикологии английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
2004–2006 гг. — преподаватель кафедры фонетики и фонологии английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
2006–2013 гг. — преподаватель кафедры практики устной и письменной речи английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
2013–2017 гг. — преподаватель кафедры практических дисциплин английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
2017–2019 гг. — преподаватель кафедры интегрированного курса английского языка №2 Узбекского государственного университета мировых языков.
2019 г. — преподаватель кафедры методики преподавания английского языка №2 Узбекского государственного университета мировых языков.
2020–2022 гг. — базовый докторант Узбекского государственного университета мировых языков.
2023 г. — старший преподаватель кафедры методики преподавания английского языка №1 Узбекского государственного университета мировых языков.
2023 г. – по настоящее время — начальник отдела «Организация научно-исследовательской деятельности одарённых студентов» Узбекского государственного университета мировых языков.