Teshabayeva Dilfuza Muminovna O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining “Media va kommunikatsiya” kafedrasi mudiri lavozimiga tayinlandi.
Tayinlovga qadar u universitetning “Medialingvistika va kommunikatsiya” kafedrasi mudiri lavozimida faoliyat yuritgan.
Dilfuza Teshabayeva 1966-yil 15-mayda Farg‘ona viloyati Oltiariq tumanida tug‘ilgan. 1990-yilda Farg‘ona davlat pedagogika institutini, 2000-yilda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetini tamomlagan.
Filologiya fanlari doktori (DSc), professor. Uzoq yillik ilmiy-pedagogik faoliyati davomida universitetning turli kafedralarida o‘qituvchi, dotsent va kafedra mudiri lavozimlarida faoliyat yuritgan.
Yangi lavozimida Dilfuza Teshabayevaga muvaffaqiyat va samarali faoliyat tilaymiz!
1984–1994 yy. — Farg‘ona viloyati, Oltiariq tumani 37-sonli o‘rta maktab o‘qituvchisi.
1994–1998 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti aspirantura bo‘limi katta ilmiy xodimi.
1999–2001 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ommaviy axborot vositalari tili va uslubi kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2002–2004 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ommaviy axborot vositalari tili va uslubi kafedrasi doktoranti.
2004–2009 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ommaviy axborot vositalari tili va uslubi kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2009–2010 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ommaviy axborot vositalari tili va uslubi kafedrasi dotsenti.
2010–2013 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Madaniyatlararo aloqalar, tahrir va adabiyotshunoslik kafedrasi dotsenti.
2013–2017 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Jahon adabiyoti va adabiyotshunoslik kafedrasi mudiri.
2017–2021 yy. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ikkinchi chet tilini intensiv o‘qitish kafedrasi mudiri.
2021-yil – hozirgi vaqtgacha — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Medialingvistika va kommunikatsiya kafedrasi mudiri.

Тешабаева Дилфуза Муминовна назначена на новую должность
Тешабаева Дилфуза Муминовна назначена заведующей кафедрой «Медиа и коммуникация» Узбекского государственного университета мировых языков.
До настоящего назначения она занимала должность заведующей кафедрой «Медиалингвистика и коммуникация» университета.
Дилфуза Тешабаева родилась 15 мая 1966 года в Алтыарыкском районе Ферганской области. В 1990 году окончила Ферганский государственный педагогический институт, а в 2000 году — Узбекский государственный университет мировых языков.
Доктор филологических наук (DSc), профессор. За годы научно-педагогической деятельности работала преподавателем, доцентом и заведующей кафедрой на различных кафедрах университета.
Желаем Дилфузе Тешабаевой успехов и плодотворной деятельности на новой должности!
1984–1994 гг. — учитель средней школы №37 Алтыарыкского района Ферганской области.
1994–1998 гг. — старший научный сотрудник отдела аспирантуры Узбекского государственного университета мировых языков.
1999–2001 гг. — старший преподаватель кафедры языка и стиля средств массовой информации Узбекского государственного университета мировых языков.
2002–2004 гг. — докторант кафедры языка и стиля средств массовой информации Узбекского государственного университета мировых языков.
2004–2009 гг. — старший преподаватель кафедры языка и стиля средств массовой информации Узбекского государственного университета мировых языков.
2009–2010 гг. — доцент кафедры языка и стиля средств массовой информации Узбекского государственного университета мировых языков.
2010–2013 гг. — доцент кафедры межкультурных связей, редактирования и литературоведения Узбекского государственного университета мировых языков.
2013–2017 гг. — заведующая кафедрой мировой литературы и литературоведения Узбекского государственного университета мировых языков.
2017–2021 гг. — заведующая кафедрой интенсивного преподавания второго иностранного языка Узбекского государственного университета мировых языков.
2021 г. – по настоящее время — заведующая кафедрой медиалингвистики и коммуникации Узбекского государственного университета мировых языков.