15-oktyabr O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti faollar zalida rektor va  1-sonli talabalar turar joyida yashovchi talabalar bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.
Ochiq muloqotda universitet rahbariyati vakillari, profilaktika inspektori  talabalar ishtirok etishdi.
Uchrashuvni universitet rektori I.Tuxtasinov ochib  berdi va universitet faoliyati, undagi yaratilgan shart-sharoitlar, o‘quv dasturlari, to‘g‘risida ma’lumot berib o‘tdi. Hozirgi kunda dolzarb bo‘layotgan kiber jinoyatlar, turli xil oqimlar,diniy ekstremizm  g‘oyalaridan ogoh bo‘lishga chaqirdi. Talabalar turar joyida yashovchi talabalarni muammolarini eshitib, ularni bartaraf etish bo‘yicha mas’ullarga topshiriq berdi.
Dastur ochiq muloqot tarzda davom etib, talabalar  tomonidan savollar takliflar berildi.
Muloqot davomida faollik ko‘rsatgan talabalar universitet rektori tomonidan kitoblar bilan taqdirlandi.

15 октября в зале активистов Узбекского государственного университета мировых языков состоялось открытое общение с ректором и студентами, проживающими в общежитии № 1.
В открытом диалоге приняли участие представители руководства вуза, студенты-инспекторы по профилактике.
Встречу провел ректор университета И.Тухтасинов раскрыл и проинформировал о деятельности университета, созданных в нем условиях, учебных программах. Он призвал быть внимательными к идеям киберпреступности, различных течений,религиозного экстремизма, которые становятся актуальными в настоящее время. Услышав о проблемах студентов, проживающих в общежитии, он поручил ответственным за их устранение.