Universitet madhiyasi — yuksak ruh va ezgu maqsadlar sadosi!
Bir necha oylardan buyon davom etib kelayotgan ijodiy va fidokorona mehnat o‘zining yorqin natijasini bermoqda. Universitet madhiyasini yaratish va sahnalashtirish jarayoni bugun tarixiy bosqichga ko‘tarilib, muhim sahifani ochdi. Bu jarayon universitet hayotida unutilmas voqea, ma’naviy meros va tarixiy qadamlardan biri sifatida e’tirof etiladi.
Bugun madhiyaning ilk ijrosi talabalar xor jamoasi tomonidan katta ishtiyoq va faxr bilan namoyish etildi. Har bir misrasida ilmga sadoqat, ustozlarga hurmat, Vatanga muhabbat va kelajakka ishonch mujassam bo‘lgan ushbu asar universitetimizning ezgu qadriyatlarini tarannum etadi.
Talabalarimizning bir ovozda, bir yurakda kuylagan madhiyasi bu nafaqat qo‘shiq, balki universitet sha’ni, birlik ruhi va buyuk kelajak sari intilish timsolidir. Uning yangrashi bilan yana bir tarixiy sahifa bitildi.
Mazkur ezgu tashabbusning muvaffaqiyatli amalga oshirilishida jarayonga boshchilik qilgan Guli Ergashevaning hissasi alohida e’tirofga loyiq. Uning tashabbuskorligi, fidoyiligi va mas’uliyatli yondashuvi natijasida ushbu muhim loyiha yuksak saviyada tashkil etildi.

Гимн университета — отражение высокого духа и благородных целей!
Многомесячный творческий и самоотверженный труд принес свои яркие плоды. Процесс создания и постановки гимна университета сегодня достиг исторического этапа, открыв новую важную страницу. Это событие по праву можно считать незабываемым в жизни университета, а также значимой частью его духовного наследия и истории.
Сегодня состоялось первое исполнение гимна в исполнении студенческого хора, которое было представлено с большим воодушевлением и чувством гордости. В каждой строке этого произведения отражены преданность науке, уважение к наставникам, любовь к Родине и вера в будущее. Гимн воспевает благородные ценности нашего университета.
Исполненный студентами в едином порыве, в унисон сердец, гимн стал не просто песней, а символом чести университета, духа единства и стремления к великому будущему. С его звучанием была вписана еще одна историческая страница.
Особого признания заслуживает вклад Гули Эргашевой, возглавившей данный процесс. Благодаря ее инициативности, самоотверженности и ответственному подходу этот важный проект был реализован на высоком уровне.