Shu kunlarda OʻzDJTU Xalqaro jurnalistika fakulteti dekani Amrullo Karimov, fakultetning Madaniyatlararo kommunikatsiyaning lingvistik taʼminoti kafedrasi mudiri Dilfuza Teshaboyeva, Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori matbuot kotibi – axborot siyosati masalalari boʻyicha maslahatchisi Otabek Ibragimovlardan iborat delegatsiya Qirgʻiziston Respublikasining Oʻsh shahrida xizmat safarida boʻlib turibdi.
31-may kuni mazkur delegatsiya aʼzolari Oʻsh davlat universitetining 85 yilligiga bagʻishlangan “Biznes, taʼlim, fan va davlat hakoriyatlari: hududlarning imkoniyatlari va rivojlanish yoʻllari” xalqaro forumida ishtirok etdi.
Shuningdek, tadbirda Qirgʻiziston Bosh vaziri Oqilbek Japarov, Xitoyning Qirgʻizistondagi elchisi Du Dyuen, Qirgʻiziston taʼlim va fan vaziri Dogdurkul Kendirboyeva, TURKSOY Bosh kotibi Raev Sulton va boshqa mehmonlar ham ishtirok etdi.
OʻzDJTU nomidan forumga tashrif buyurgan delegatsiya aʼzolari mazkur nufuzli tantana bilan barcha yigʻilganlarni muborakbod etdi va Oʻsh Davlat universiteti rektori, professor Xudoyberdi Kojobekov bilan uchrashib, OʻzDJTU nomidan esdalik sovgʻalarini topshirdi.
Maʼlumot uchun: Oʻsh Davlat universitetida 5 ta gimnaziya, 6 ta kollej, 15 ta fakultetdan tarkib topgan. Universitetda 27 ta taʼlim binosi, 10 ta talabalar yotoqxonasi, 18 ta sport kompleksi mavjud. Hozirda universitetda 13522 ta xorijlik talalabalar, 2172 ta magistrlar, 264 ta aspirant, 629 ta ordinatorlar, 1072 ta gimnaziya oʻquvchilari, 14582 ta kollej oʻquvchilari va 49588 ta talaba tahsil oladi.

Currently, a delegation from UzSWLU, including Amrullo Karimov, Dean of the Faculty of International Journalism, Dilfuza Teshaboyeva, Head of the Department of Linguistic Support of Intercultural Communication, and Otabek Ibragimov, Press Secretary of the Rector and Information Policy Advisor, is on a business trip to Osh, Kyrgyz Republic.
On May 31, the delegation participated in the international forum "Business, Education, Science, and State Activities: Possibilities of Regions and Ways of Development," dedicated to the 85th anniversary of Osh State University.
The event was attended by notable figures such as the Prime Minister of Kyrgyzstan Okilbek Japarov, the Ambassador of China to Kyrgyzstan Du Duen, the Minister of Education and Science of Kyrgyzstan Dogdurkul Kendirboyeva, General Secretary of TURKSOY Raev Sultan, and other distinguished guests.
The UzSWLU delegation congratulated all the participants on this prestigious occasion and met with the rector of Osh State University, Professor Khudoyberdi Kojobekov, presenting souvenirs on behalf of UzSWLU.
For information, Osh State University comprises 5 gymnasiums, 6 colleges, and 15 faculties. It has 27 educational buildings, 10 student dormitories, and 18 sports complexes. Currently, the university hosts 13,522 foreign students, 2,172 master's students, 264 graduate students, 629 rectors, 1,072 high school students, 14,582 college students, and 49,588 university students.