30-yanvar kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetiga Yaponiyaning Vakayama universiteti delegatsiyasi tashrif buyurgani va rahbariyat vakillari bilan uchrashuv tashkil qilingani haqida xabar bergan edik.  (https://t.me/UzSWLU/29205)
Mazkur uchrashuv doirasida Yaponiya universitetidan tashrif buyurgan mehmonlarni kutib olish uchun Sharq filologiyasi fakulteti Yapon filologiyasi kafedrasi talabalari tomonidan badiiy chiqishlar tashkil qilindi.
Uchrashuvning ushbu badiiy qismida OʻzDJTUning iste’dodli talabalari notiqlik san’ati chiqishlari, yapon va oʻzbek milliy raqslari, yapon va oʻzbek tillaridagi kuy-qoʻshiqlarni mohirona ijro etib, oʻz qobiliyatlarini namoyish qilishdi. Talabalar tomonidan tayyorlangan chiqishlar mehmonlarda katta taassurot qoldirdi.
Ushbu tadbir Sharq filologiyasi fakulteti talabalari uchun o'z bilim va mahoratlarini ko'rsatish imkoniyatini yaratdi, shuningdek, Yaponiya universiteti bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlashda muhim qadam bo'ldi.

30 января мы сообщили, что делегация Университета Вакаямы из Японии посетила Узбекский государственный университет мировых языков и провела встречу с представителями руководства университета (https://t.me/UzSWLU/29205).
В рамках этой встречи были организованы художественные выступления студентами кафедры японской филологии факультета восточных языков для встречи гостей из японского университета.
В художественной части встречи талантливые студенты УзГУМЯ показали свои способности в ораторском искусстве, национальных танцах Японии и Узбекистана, а также мастерски исполнили песни на японском и узбекском языках. Выступления студентов произвели большое впечатление на гостей.
Это мероприятие дало студентам факультета восточных языков возможность продемонстрировать свои знания и навыки, а также стало важным шагом в укреплении сотрудничества с японским университетом.