30-yanvar kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetiga Yaponiyaning Vakayama universiteti delegatsiyasi tashrif buyurgani va rahbariyat vakillari bilan uchrashuv tashkil qilingani haqida xabar bergan edik.  (https://t.me/UzSWLU/29205)
Mazkur uchrashuv doirasida Yaponiya universitetidan tashrif buyurgan mehmonlarni kutib olish uchun Sharq filologiyasi fakulteti Yapon filologiyasi kafedrasi talabalari tomonidan badiiy chiqishlar tashkil qilindi.
Uchrashuvning ushbu badiiy qismida OʻzDJTUning iste’dodli talabalari notiqlik san’ati chiqishlari, yapon va oʻzbek milliy raqslari, yapon va oʻzbek tillaridagi kuy-qoʻshiqlarni mohirona ijro etib, oʻz qobiliyatlarini namoyish qilishdi. Talabalar tomonidan tayyorlangan chiqishlar mehmonlarda katta taassurot qoldirdi.
Ushbu tadbir Sharq filologiyasi fakulteti talabalari uchun o'z bilim va mahoratlarini ko'rsatish imkoniyatini yaratdi, shuningdek, Yaponiya universiteti bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlashda muhim qadam bo'ldi.

On January 30, we reported that a delegation from Wakayama University of Japan visited the Uzbekistan State University of World Languages and had a meeting with the university's leadership (https://t.me/UzSWLU/29205).
As part of this meeting, artistic performances were organized by the students of the Department of Japanese Philology of the Faculty of Eastern Philology to welcome the guests from the Japanese university.
During the artistic part of the meeting, talented students of the Uzbekistan State University of World Languages showcased their abilities with speeches on public speaking, national dances of Japan and Uzbekistan, and skillful performances of songs in both Japanese and Uzbek languages. The performances prepared by the students left a great impression on the guests.
This event provided an opportunity for the students of the Faculty of Eastern Philology to demonstrate their knowledge and skills, as well as served as an important step in strengthening cooperative relations with the Japanese university.