O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish tarmoq markazida xalqaro hamkorlik doirasida tashkil etilgan malaka oshirish va stajirovka kurslarining navbatdagi muhim bosqichi boshlandi. Ikki haftaga mo‘ljallangan mazkur kurslarning bevosita tarmoq markazida o‘tkaziladigan amaliy mashg‘ulotlari yo‘lga qo‘yildi.
Ushbu bosqichda ishtirok etish uchun Qozog‘iston Respublikasining M.Kozybayev nomidagi Shimoliy Qozog‘iston universiteti, Meta University hamda Qirg‘iziston Respublikasining Qirg‘iziston Xalqaro universitetidan xorijiy mutaxassislar Toshkent shahriga tashrif buyurdi.
Qo‘shni respublikalardan kelgan 17 nafar tinglovchi mashg‘ulotlar davomida zamonaviy pedagogik yondashuvlar va innovatsion metodikalar bilan yaqindan tanishmoqda. Shu bilan birga, ular o‘zlarining ilmiy hamda pedagogik bilimlarini mustahkamlash imkoniga ega bo‘lmoqda. Darslar yuqori malakali professor-o‘qituvchilar tomonidan olib borilayotgani o‘quv jarayonining samaradorligini yanada oshiradi.
Mazkur kurslar xalqaro tajriba almashinuvi, ilmiy salohiyatni rivojlantirish va pedagoglarning kasbiy kompetensiyalarini takomillashtirishda muhim o‘rin tutadi.

Начался практический этап международных курсов повышения квалификации
В Сетевом центре переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров при Узбекском государственном университете мировых языков в рамках международного сотрудничества начался очередной важный этап курсов повышения квалификации и стажировки. Были запущены практические занятия, которые проводятся непосредственно в Сетевом центре в рамках двухнедельной программы.
Для участия в данном этапе в город Ташкент прибыли зарубежные специалисты из Северо-Казахстанского университета имени М. Козыбаева, Meta University, а также Международного университета Кыргызстана.
В ходе занятий 17 слушателей из соседних республик знакомятся с современными педагогическими подходами и инновационными методиками. Вместе с тем, они получают возможность укрепить свои научные и педагогические знания. Проведение занятий высококвалифицированными профессорами и преподавателями способствует повышению эффективности учебного процесса.
Данные курсы играют важную роль в обмене международным опытом, развитии научного потенциала и совершенствовании профессиональных компетенций педагогов.
Работа по расширению подобных совместных проектов в Сетевом центре будет последовательно продолжена.