YANGI TALABALAR TURAR JOYI QURILISH JARAYONI BILAN TANISHILDI
15-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitet rahbariyati vakillari bilan birgalikda Zakovat ko‘chasi, 7-uy hududida barpo etilayotgan yangi talabalar turar joyi qurilish maydoniga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida ob’ektda olib borilayotgan qurilish-montaj ishlari, bunyodkorlik jarayonining bugungi holati hamda amalga oshirilayotgan ishlar ko‘zdan kechirildi. Qayd etilganidek, qurilish ishlari izchil davom etmoqda. Binoning asosiy qismi qad rostlagan bo‘lib, ichki va tashqi pardozlash hamda muhandislik-kommunikatsiya tarmoqlarini barpo etish ishlari bosqichma-bosqich olib borilmoqda.
Rektor Ilxomjon Tuxtasinov qurilish ishlarining sifatini doimiy nazorat qilish, zamonaviy qurilish me’yorlari va xavfsizlik talablariga qat’iy rioya etish, talabalar uchun barcha qulayliklarga ega, zamonaviy va shinam talabalar turar joyini barpo etish muhimligini alohida ta’kidladi.
Shuningdek, mas’ullarga qurilish ishlarini belgilangan muddatlarda sifatli yakunlash, har bir bosqichni tizimli nazorat qilish hamda ob’ektni o‘z vaqtida foydalanishga topshirish yuzasidan tegishli topshiriqlar berildi.

Inspection Conducted of the Construction Process of a New Student Dormitory
On June 15, Rector of Uzbekistan State World Languages University, Ilkhomjon Tukhtasinov, together with representatives of the university administration, visited the construction site of a new student dormitory being built at 7 Zakovat Street.
During the visit, the rector reviewed the ongoing construction and installation works, the current state of the building process, and the progress achieved on site. It was noted that construction is progressing steadily according to plan. The main structure of the building has already been erected, while internal and external finishing works, as well as the installation of engineering and communication networks, are being carried out in stages.
Rector Ilkhomjon Tukhtasinov emphasized the importance of continuous quality control of construction works, strict adherence to modern building standards and safety requirements, and the need to ensure a modern and comfortable dormitory for students.
He also issued relevant instructions to responsible staff regarding the timely and high-quality completion of construction works, systematic monitoring of each stage, and the commissioning of the facility within the established deadlines.
This project is one of the key initiatives aimed at developing the university’s infrastructure, improving student living conditions, and creating a modern and comfortable environment for students.