YANGI TALABALAR TURAR JOYI QURILISH JARAYONI BILAN TANISHILDI
15-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitet rahbariyati vakillari bilan birgalikda Zakovat ko‘chasi, 7-uy hududida barpo etilayotgan yangi talabalar turar joyi qurilish maydoniga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida ob’ektda olib borilayotgan qurilish-montaj ishlari, bunyodkorlik jarayonining bugungi holati hamda amalga oshirilayotgan ishlar ko‘zdan kechirildi. Qayd etilganidek, qurilish ishlari izchil davom etmoqda. Binoning asosiy qismi qad rostlagan bo‘lib, ichki va tashqi pardozlash hamda muhandislik-kommunikatsiya tarmoqlarini barpo etish ishlari bosqichma-bosqich olib borilmoqda.
Rektor Ilxomjon Tuxtasinov qurilish ishlarining sifatini doimiy nazorat qilish, zamonaviy qurilish me’yorlari va xavfsizlik talablariga qat’iy rioya etish, talabalar uchun barcha qulayliklarga ega, zamonaviy va shinam talabalar turar joyini barpo etish muhimligini alohida ta’kidladi.
Shuningdek, mas’ullarga qurilish ishlarini belgilangan muddatlarda sifatli yakunlash, har bir bosqichni tizimli nazorat qilish hamda ob’ektni o‘z vaqtida foydalanishga topshirish yuzasidan tegishli topshiriqlar berildi.

15 июня ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов совместно с представителями руководства университета посетил строительную площадку нового студенческого общежития, возводимого на территории по адресу: улица Заковат, дом 7.
В ходе визита было ознакомлено с ходом строительно-монтажных работ, текущим состоянием строительного процесса, а также с выполняемыми работами на объекте. Отмечено, что строительство продолжается в плановом порядке. Основная часть здания уже возведена, а работы по внутренней и внешней отделке, а также по прокладке инженерно-коммуникационных сетей осуществляются поэтапно.
Ректор Илхомжон Тухтасинов особо подчеркнул важность постоянного контроля качества строительных работ, строгого соблюдения современных строительных норм и требований безопасности, а также необходимость возведения современного и комфортного общежития для студентов.
Кроме того, ответственным лицам были даны соответствующие поручения по своевременному и качественному завершению строительных работ, системному контролю каждого этапа и вводу объекта в эксплуатацию в установленные сроки.
Данный проект является одной из важных инициатив, направленных на развитие инфраструктуры университета, улучшение условий проживания студентов и создание для них современного и комфортного пространства.