O‘zDJTU delegatsiyasi Braziliyaga ketish bo‘yicha ishchi guruh yig‘ilib, tayyorgarliklar ko‘rayotganligi haqida xabar bergan edik.
23-noyabr kuni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda rahbariyat vakillari ishtirokida navbatdagi yig‘ilish bo‘lib o’tdi.
Yig‘ilishda  Braziliyaga xizmat safariga yuboriladigan delegatsiya xizmat safarini amalga oshirish va belgilangan tadbirlarni tashkil etish, tadbirlar davomida YUNESKO 43-sessiyasining mazmun-mohiyati, O‘zbekiston tashabbuslari to‘g‘risida ma’lumot berish, tadbirlar davomida mamlakatimiz tarixi, buyuk allomalar hamda bugungi kunda amalga oshirilayotgan islohotlar bo‘yicha targ‘ibot kampaniyalarini amalga oshirish va tadbirlarni tashkil etish bo‘yicha maslahatlashib oldi.

Мы ранее сообщали, что делегация УзГУМЯ готовится к поездке в Бразилию.
23 ноября состоялось очередное собрание с участием ректора университета Ильхомжона Тухтасинова и представителей руководства.
На собрании были обсуждены вопросы организации командировки делегации в Бразилию, проведение запланированных мероприятий, а также предоставление информации о значении и содержании 43-й сессии ЮНЕСКО, инициативах Узбекистана, истории страны, великих учёных и текущих реформах. Также обсуждались планы по проведению информационно-пропагандистских кампаний и организации мероприятий.
24 ноября делегация под руководством ректора университета Ильхомжона Тухтасинова отправилась в поездку.