O‘zDJTU delegatsiyasi Braziliyaga ketish bo‘yicha ishchi guruh yig‘ilib, tayyorgarliklar ko‘rayotganligi haqida xabar bergan edik.
23-noyabr kuni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda rahbariyat vakillari ishtirokida navbatdagi yig‘ilish bo‘lib o’tdi.
Yig‘ilishda  Braziliyaga xizmat safariga yuboriladigan delegatsiya xizmat safarini amalga oshirish va belgilangan tadbirlarni tashkil etish, tadbirlar davomida YUNESKO 43-sessiyasining mazmun-mohiyati, O‘zbekiston tashabbuslari to‘g‘risida ma’lumot berish, tadbirlar davomida mamlakatimiz tarixi, buyuk allomalar hamda bugungi kunda amalga oshirilayotgan islohotlar bo‘yicha targ‘ibot kampaniyalarini amalga oshirish va tadbirlarni tashkil etish bo‘yicha maslahatlashib oldi.

We previously reported that the UzSWLU delegation is preparing for a trip to Brazil.
On November 23, a follow-up meeting was held with the participation of the university's Rector Ilhomjon Tuxtasinov and representatives of the administration.
During the meeting, discussions were held on organizing the delegation's business trip to Brazil, implementing scheduled events, and presenting information about the essence and significance of UNESCO's 43rd session, Uzbekistan's initiatives, the country's history, great scholars, and the ongoing reforms. Plans for conducting promotional campaigns and organizing events were also discussed.
On November 24, the delegation, led by the university's Rector Ilhomjon Tuxtasinov, departed for the trip.