Yaponiya Raqamli Universiteti (JDU) rektori Ravshan Mamajonov rahbarligidagi universitet rahbar-xodimlari bilan qo‘shma ta’lim dasturlarini amalga oshirish masalalariga bag‘ishlangan ishchi uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Uchrashuv davomida yangi tahrirdagi Anglashuv memorandumi, shuningdek, 2020-yil dekabr oyida imzolangan bitimga qo‘shimcha shartnoma bandlari hamda qo‘shma ta’lim dasturlari doirasidagi o‘quv rejalari muhokama qilindi.
Mazkur uchrashuvda Xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha prorektor A. Nasirov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev, Qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limi boshlig‘i F. Rashidova hamda O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i o‘rinbosari O. Adinayev ishtirok etdilar.
Muzokaralar davomida tomonlar o‘quv rejasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tomonidan o‘qitiladigan fanlar ulushi kamida 25 foiz yoki 60 kredit hajmida bo‘lishini inobatga olgan holda o‘quv rejani qayta ko‘rib chiqish bo‘yicha kelishuvga erishdilar.
Shundan so‘ng JDU vakillari O‘zDJTU rektori I. Tuxtasinov, moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektor M. Xamrayev hamda Reja-moliya bo‘limi boshlig‘i B. Sultonov bilan mazkur universitetga berilgan binoning ijara shartlarini muhokama qildilar.
Uchrashuv yakunida har ikki tomon barcha masalalar bo‘yicha o‘zaro kelishuvga erishib, tegishli shartnomani imzolash bo‘yicha qaror qabul qildi.

A Working Meeting Was Held on the Implementation of Joint Educational Programs with the Leadership of Japan Digital University
A working meeting was held with the leadership and staff of Japan Digital University (JDU) headed by Rector Ravshan Mamajonov, focusing on the implementation of joint educational programs.
During the meeting, the new version of the Memorandum of Understanding, as well as supplementary provisions to the agreement signed in December 2020, and the curricula within the framework of joint educational programs were discussed.
The meeting was attended by Vice-Rector for International Cooperation A. Nasirov, Head of the International Cooperation Department X. Yuldashev, Head of the Joint Educational Programs Coordination Department F. Rashidova, and Deputy Head of the Educational and Methodological Administration O. Adinayev.
During the negotiations, the parties reached an agreement to revise the curriculum, taking into account that the share of subjects taught by Uzbekistan State World Languages University should constitute at least 25 percent, or 60 credits.
After that, JDU representatives discussed the lease terms of the building allocated to the university with the Rector of Uzbekistan State World Languages University I. Tukhtasinov, Vice-Rector for Finance and Economics M. Khamrayev, and Head of the Planning and Finance Department B. Sultanov.
At the conclusion of the meeting, both sides reached mutual agreement on all issues and decided to sign the relevant contract.