Yaponiya Raqamli Universiteti (JDU) rektori Ravshan Mamajonov rahbarligidagi universitet rahbar-xodimlari bilan qo‘shma ta’lim dasturlarini amalga oshirish masalalariga bag‘ishlangan ishchi uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Uchrashuv davomida yangi tahrirdagi Anglashuv memorandumi, shuningdek, 2020-yil dekabr oyida imzolangan bitimga qo‘shimcha shartnoma bandlari hamda qo‘shma ta’lim dasturlari doirasidagi o‘quv rejalari muhokama qilindi.
Mazkur uchrashuvda Xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha prorektor A. Nasirov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev, Qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limi boshlig‘i F. Rashidova hamda O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i o‘rinbosari O. Adinayev ishtirok etdilar.
Muzokaralar davomida tomonlar o‘quv rejasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tomonidan o‘qitiladigan fanlar ulushi kamida 25 foiz yoki 60 kredit hajmida bo‘lishini inobatga olgan holda o‘quv rejani qayta ko‘rib chiqish bo‘yicha kelishuvga erishdilar.
Shundan so‘ng JDU vakillari O‘zDJTU rektori I. Tuxtasinov, moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektor M. Xamrayev hamda Reja-moliya bo‘limi boshlig‘i B. Sultonov bilan mazkur universitetga berilgan binoning ijara shartlarini muhokama qildilar.
Uchrashuv yakunida har ikki tomon barcha masalalar bo‘yicha o‘zaro kelishuvga erishib, tegishli shartnomani imzolash bo‘yicha qaror qabul qildi.

Состоялась рабочая встреча, посвящённая вопросам реализации совместных образовательных программ с руководством Японского цифрового университета
Состоялась рабочая встреча с руководством и сотрудниками Японского цифрового университета (JDU) во главе с ректором Равшаном Мамажоновым, посвящённая вопросам реализации совместных образовательных программ.
В ходе встречи были обсуждены новая редакция Меморандума о взаимопонимании, а также дополнительные положения к соглашению, подписанному в декабре 2020 года, и учебные планы в рамках совместных образовательных программ.
В данной встрече приняли участие проректор по вопросам международного сотрудничества А. Насиров, начальник отдела международного сотрудничества Х. Юлдашев, начальник отдела координации совместных образовательных программ Ф. Рашидова, а также заместитель начальника учебно-методического управления О. Адинаев.
В ходе переговоров стороны достигли договорённости о пересмотре учебного плана с учётом того, что доля дисциплин, преподаваемых Узбекским государственным университетом мировых языков, должна составлять не менее 25 процентов, или 60 кредитов.
После этого представители JDU обсудили с ректором Узбекского государственного университета мировых языков И. Тухтасиновым, проректором по финансово-экономическим вопросам М. Хамраевым и начальником планово-финансового отдела Б. Султановым условия аренды здания, предоставленного данному университету.
По итогам встречи обе стороны достигли взаимного соглашения по всем вопросам и приняли решение о подписании соответствующего договора.