Quacquarelli Symonds Xalqaro reyting agentligi tomonidan “QS World University by Subject Rankings 2025” natijalari e’lon qilinib, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti ushbu reytingda "Linguistics" yoʻnalishi bo‘yicha dunyoning eng nufuzli oliy ta’lim muassasalari orasidan 251-o‘rinni egallagani haqida xabar bergan edik.
Shu munosabat bilan Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetiga QS Rankings Bosh vitse-prezidenti Ben Sowter tomonidan maxsus ma’lumotnoma yuborildi.
Rektor bu yutuq ilm-fan va ta’lim sohasidagi muvaffaqiyatlarimizning boshlanishi ekanini va universitetimizni oldinda bundan-da katta marralar kutayotganini ta’kidladi.

УзГУМЯ занял 251-е место в рейтинге QS World University Rankings by Subject 2025 по направлению «Лингвистика»
12 марта Международное рейтинговое агентство Quacquarelli Symonds опубликовало результаты рейтинга “QS World University Rankings by Subject 2025”, согласно которым Узбекский государственный университет мировых языков занял 251-е место среди ведущих высших учебных заведений мира по направлению «Лингвистика».
В связи с этим в адрес  УзГУМЯ  была направлена специальная справка от главного вице-президента QS Rankings Бена Соутера.
Сегодня, 14 марта, данный документ был торжественно передан ректору УзГУМЯ  Ильхомжону Мадаминовичу Тухтасинову в присутствии представителей руководства университета.
Ректор отметил, что этот успех является началом наших достижений в сфере науки и образования и что университет ждет еще более высокие вершины в будущем.