Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Round University Ranking (RUR) reytingida ishtirok etib, dunyoning kuchli 1001 taligiga kirishga muvaffaq bo'ldi
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Round University Ranking (RUR) reytingida ishtirok etib, dunyoning kuchli 1001 taligiga kirishga muvaffaq bo'ldi.
2025-yil RUR reytingiga ko‘ra, universitet quyidagi o‘rinlarni egalladi:
Jahon reytingida — 1001-o‘rin;
O‘zbekiston bo‘yicha — 26-o‘rin.
Reyting natijalari quyidagicha taqsimlandi:
-Ta’lim sifati (Teaching) — 990-o‘rin, 16.346 ball,
-Ilmiy tadqiqot (Research) — 993-o‘rin, 9.552 ball,
-Xalqaro inklyuzivlik (International Diversity) — 984-o‘rin, 16.399 ball,
-Moliyaviy barqarorlik (Financial Sustainability) — 701-o‘rin, 34.884 ball.
RUR — xalqaro miqyosda tan olingan nufuzli reyting bo‘lib, OTMlarni 20 dan ortiq ko‘rsatkich asosida baholaydi. Reytingda ta’lim sifati, ilmiy tadqiqotlar, xalqaro aloqalar va moliyaviy barqarorlik muhim ahamiyat kasb etadi.
Universitet dunyoning TOP-1000 talik ro‘yxatiga kirishi — bu professor-o‘qituvchilar, talabalar va butun jamoamizning fidokorona mehnati samarasidir!

Узбекский государственный университет мировых языков принял участие в рейтинге Round University Ranking (RUR) и смог войти в число 1001 лучших университетов мира
Согласно рейтингу RUR за 2025 год, университет занял следующие позиции:
— В мировом рейтинге: 1001-е место;
— По Узбекистану: 26-е место.
Результаты рейтинга распределились следующим образом:
• Качество образования (Teaching) — 990-е место, 16.346 балла,
• Научные исследования (Research) — 993-е место, 9.552 балла,
• Международное сотрудничество (International Diversity) — 984-е место, 16.399 балла,
• Финансовая устойчивость (Financial Sustainability) — 701-е место, 34.884 балла.
RUR — это престижный международный рейтинг, который оценивает вузы более чем по 20 критериям. Основное внимание уделяется качеству образования, научным исследованиям, международным связям и финансовой устойчивости.
Попадание университета в список ТОП-1000 вузов мира — это результат самоотверженного труда наших преподавателей, студентов и всей нашей команды!