1-fevral kuni OʻzDJTU Kengashining navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Unda Kengash raisi, rektor Ilxomjon Tuxtasinov va Kengash aʼzolari, professor-oʻtuvchilar, iqtidorli talabalar ishtirok etdi.
Yigʻilishni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berdi va nomdor stipendiya gʻoliblari boʻlgan universitet talabalarini erishgan yutuqlari bilan muborakbod etib, ularga minnatdorchilik bildirdi.
Shuningdek, tadbirda nomdor davlat stipendiyalari sovrindorlari boʻlgan talabalarning ilmiy rahbarlari ham taqdirlandi.
Eslatib o’tamiz, universitetda tahsil olayotgan 2 nafar talaba Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyasi, 1 nafar talaba Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi, 11 nafar talaba Alisher Navoiy nomli davlat stipendiyasi, 17 nafar talaba Rektor stipendiyasiga sazovor boʻlgan va 9 nafar talaba “Prezident granti” tanlovida gʻoliblikni qoʻlga kiritgan.

On February 1, the next meeting of the Council of UzSWLU was held.
It was attended by the chairperson of the Council, rector Ilkhomjon Tukhtasinov and members of the Council, professors and talented students.
The meeting was opened by the rector of the university, Ilkhomjon Tukhtasinov, who congratulated the university students who were the winners of the famous scholarship on their achievements and expressed his gratitude.
In addition, scientific supervisors of students who won famous state scholarships were awarded at the event.
We remind that 2 students studying at the university received the state scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan, 1 student received the state scholarship named after Islam Karimov, 11 students received the state scholarship named after Alisher Navoi, 17 students received the Rector's scholarship, and 9 students won the "President's Grant" competition.