11 nafar xitoylik o‘qituvchi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
25-sentabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Sharq filologiyasi fakulteti Xitoy filologiyasi kafedrasi o‘qituvchilari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Mazkur uchrashuvda Xitoydan kelgan 11 nafar o‘qituvchi hamda universitet rahbariyati vakillari ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida universitet va talabalar turar joyida yaratilgan sharoitlar, talabalarining xitoy tiliga qiziqishi va o‘zlashtirish darajasi, shuningdek, o‘qituvchilar tomonidan ilgari surilgan taklif va mulohazalar muhokama qilindi.
Xitoylik o‘qituvchilar talabalarning til o‘rganishga bo‘lgan qiziqishini yuqori baholab, ular bilan ishlashdan mamnun ekanliklarini bildirishdi.

Meeting with 11 Chinese Teachers
On September 25, a meeting was held at the Uzbekistan State University of World Languages with the faculty members of the Department of Chinese Philology, Faculty of Oriental Philology.
The meeting was attended by 11 teachers from China and representatives of the university administration.
During the discussion, the conditions created at the university and in the student dormitory, students’ interest in learning Chinese and their academic performance, as well as the suggestions and opinions put forward by the teachers, were reviewed.
The Chinese teachers highly appreciated the students’ enthusiasm for learning the language and expressed their satisfaction with working with them.
In addition, the conditions created at the university, as well as the processes of international cooperation and cultural exchange, were positively evaluated.