18 nafar magistr Prezident davlat stipendiyasiga munosib koʻrildi.
Tanlov komissiyasi bayonnomalariga asosan, 2023/2024-oʻquv yilida magistratura bosqichi uchun respublika oliy taʼlim muassasalarining 18 nafar magistr-talabasi Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyasiga munosib deb topildi (ro‘yxat ilovada).
O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti magistranti Shahzod Abdullayev ham Tillar tanlov yo'nalishi bo'yicha Prezident davlat stipendiyasi sohibi bo'ldi.
Prezident stipendiyasi talabalarga 1-sentabrdan boshlab, belgilangan miqdorlarga (https://lex.uz/docs/-4725554#-4728026) qat’iy rioya qilingan holda tayinlanadi.
Shuningdek, sovrindor boʻlgan talabalarning ilmiy rahbarlari ham belgilangan tartibda moddiy ragʻbatlantiriladi.
Universitet jamoasi Shahzod Abdullayevni bu muvaffaqiyat bilan tabriklaydi va kelgusidagi ishlarida zafarlar tilaydi.

18 магистров признаны достойными государственной стипендии Президента.
На основании отчетов приемной комиссии 18 магистрантов высших учебных заведений республики в магистратуре 2023/2024 учебного года признаны достойными государственной стипендии Президента Республики Узбекистан (список прилагается). .
Магистрант Узбекского государственного университета мировых языков Шахзод Абдуллаев также стал обладателем Государственной стипендии Президента в области языков.
Президентская стипендия будет назначаться студентам начиная с 1 сентября при строгом соблюдении указанных размеров (https://lex.uz/docs/-4725554#-4728026).
Кроме того, в установленном порядке будут материально поощряться научные руководители студентов-лауреатов.
Коллектив университета поздравляет Шахзода Абдуллаева с этим успехом и желает ему успехов в дальнейших начинаниях.