2026/2027-o‘quv yili qabul jarayoniga bag‘ishlangan yig‘ilish o‘tkazildi
29-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipov rahbarligida 2026/2027-o‘quv yili uchun qabul jarayonini tashkil etish hamda kasbiy (ijodiy) imtihonlarni o‘tkazish masalalariga bag‘ishlangan onlayn yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Mazkur yig‘ilishda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov, universitet rahbariyati, o‘quv ishlari bo‘yicha mas’ullar hamda qabul jarayoniga mas’ul xodimlar ishtirok etdi.
Yig‘ilish davomida 2026/2027-o‘quv yili qabul jarayonini belgilangan tartibda, shaffof va adolatli tashkil etish, kasbiy (ijodiy) imtihonlarni yuqori saviyada o‘tkazish hamda qabul jarayonida ochiqlik va xolislikni ta’minlash yuzasidan tegishli vazifalar belgilab berildi.

Проведено совещание, посвящённое организации приёмной кампании на 2026/2027 учебный год
29 июня под руководством министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан Кунгратбая Шарипова состоялось онлайн-совещание, посвящённое вопросам организации приёмной кампании на 2026/2027 учебный год, а также проведения профессиональных (творческих) вступительных испытаний.
В совещании приняли участие ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов, руководство университета, ответственные за учебную работу, а также сотрудники, отвечающие за организацию приёмной кампании.
В ходе совещания были определены соответствующие задачи по организации приёмной кампании 2026/2027 учебного года в установленном порядке, обеспечению её прозрачности и справедливости, проведению профессиональных (творческих) вступительных испытаний на высоком уровне, а также соблюдению принципов открытости и объективности на всех этапах приёмного процесса.