22-yanvar kuni Pekin shahrida O‘zbekiston-Xitoy ta’lim forumi o‘z ishini boshlagani haqida xabar bergan edik.
Tadbirni Xitoy Ta’lim vaziri o‘rinbosari Chen Sze, O‘zbekiston Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o‘rinbosari Komiljon Karimov ochib berdi.
Pekinda bo‘lib o‘tayotgan forumda bugun O‘zbekiston va Xitoy universitetlari hamkorligi to‘g‘risidagi Pekin deklaratsiyasi imzolandi.
Deklaratsiya e’lon qilinganidan so‘ng, ikki davlat oliy ta’lim muassasalari o‘zaro hamkorlik to‘g‘risidagi shartnoma va memorandumlarni imzoladi.

On January 22, we reported that the Uzbekistan-China education forum started its work in Beijing.
The event was opened by the Deputy Minister of Education of China, Chen Sze, and the First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation of Uzbekistan, Komiljon Karimov.
The Beijing Declaration on cooperation between the universities of Uzbekistan and China was signed today at the forum in Beijing .
After the announcement of the declaration, the higher education institutions of the two countries signed an agreement and memoranda on mutual cooperation.
The rector of UzSWLU Ilkhomjon Tukhtasinov also took part in the ceremony of signing the memorandum.