23 – noyabr xalqaro fransuz tili oʻqituvchilari kuni. Shu munosabat bilan bugun universitetda Fransiyaning Oʻzbekistondagi elchixonasi hamda OʻzDJTU hamkorlikda davra suhbati tashkil etildi.
Unda Oʻzbekistonda fransuz tilini oʻqitish hamda doktorantura yoʻnalishida ham fransuz tilini oʻqitish yoʻnalishlari tashkil etilish boʻyicha muzokaralar olib borildi.
Tadbirda Fransiya elchixonasidan madaniy masalalar boʻyicha elchi maslahatchisi janob Loran Oriol, Taʼlim va universitetlararo hamkorlik boʻyicha janob Serj Bellini, Fransiyada oliy taʼlim olishga koʻmaklashuvchi Kampus Frans tashkiloti vakili Sipriyen Lerua hamda Oʻzbekiston milliy universiteti vakillari ishtirok etdi.

23 ноября — Международный День учителя французского языка. В связи с этим сегодня в университете состоялся круглый стол в сотрудничестве с посольством Франции в Узбекистане и УзГУМЯ.
На нем были обсуждены вопросы организации в Узбекистане направлений обучения французскому языку, а также докторантуры.
В мероприятии приняли участие советник посла по культурным вопросам г-н Лоран Ориоль из посольства Франции, атташе по образованию и межуниверситетскому сотрудничеству г-н Серж Беллини, Сиприен Леруа, представитель организации кампус Франс, способствующей получению высшего образования во Франции, и представители Национального университета Узбекистана.
Также представители университетов иностранных языков в ряде регионов приняли участие в онлайн-мероприятии.