4-sonli talabalar turar joyidagi sharoitlar o‘rganildi
22-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitet rahbariyati vakillari va mas’ul xodimlar bilan birgalikda 4-sonli talabalar turar joyiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida suv ta’minoti, yashash sharoiti, jihozlarning holati o‘rganildi. Talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar tahlil qilinib, ularni yanada yaxshilash bo‘yicha fikr almashildi.
Rektor talabalarning turar joy sharoitlari bo‘yicha fikr va takliflarini tinglab, mas’ullarga tegishli tavsiyalar berdi.

4-е общежитие студентов было проверено
22 марта ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ильхомжон Тухтасинов вместе с представителями руководства университета и ответственными сотрудниками посетил 4-е общежитие студентов.
Во время визита были исследованы вопросы водоснабжения, условий проживания, а также состояние оборудования. Были проанализированы возможности, созданные для студентов, и обменялись мнениями о том, как улучшить эти условия.
Ректор выслушал мнения и предложения студентов относительно условий проживания и дал соответствующие рекомендации ответственным сотрудникам.