4-sonli talabalar turar joyidagi sharoitlar o‘rganildi
22-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitet rahbariyati vakillari va mas’ul xodimlar bilan birgalikda 4-sonli talabalar turar joyiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida suv ta’minoti, yashash sharoiti, jihozlarning holati o‘rganildi. Talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar tahlil qilinib, ularni yanada yaxshilash bo‘yicha fikr almashildi.
Rektor talabalarning turar joy sharoitlari bo‘yicha fikr va takliflarini tinglab, mas’ullarga tegishli tavsiyalar berdi.

The conditions at the 4th student dormitory were examined
On March 22, Ilkhomjon Tukhtasinov, the rector of the Uzbekistan State University of World Languages, along with representatives of the university's leadership and responsible staff, visited the 4th student dormitory.
During the visit, the water supply, living conditions, and the condition of the furnishings were examined. The opportunities created for students were analyzed, and there was an exchange of ideas on how to improve them.
The rector listened to the students' opinions and suggestions regarding the dormitory conditions and provided relevant recommendations to the responsible staff.