5-fevral kuni OʻzDJTU delagatsiyasi aʼzolari hamda INTI Xalqaro universiteti rahbariyati bilan ham uchrashuv tashkil etildi.
Dastur davomida INTI universitet rektori professor Joseph Lee va OʼzDJTU rektori I.Tuxtasinov oʼrtasida imzolangan hamkorlik shartnomasi ijrosi boʼyicha amalga oshiriladigan hamkorlik yoʼnalishlari muhokama qilindi.
Uchrashuv avvalida OʼzDJTU haqida videorolik qoʼyildi va universitet faoliyati haqida batafsil maʼlumot berildi. INTI Xalqaro universiteti faoliyati boʼyicha ham taqdimotlar namoyish etildi. Soʼng faoliyatlar yoʼnalishidan kelib chiqqan holda, talabalar almashinuvi dasturi masalasi muhokama qilindi va shu yilning oʼzida 100 nafarga yaqin OʼzDJTU talabalarini INTI Xalqaro universitetiga bir semestr uchun oʼqishga yuborish boʼyicha kelishib olindi.
Bir qator yoʼnalishlarda bakalavr 2+2 shaklida va magistratura 1+1 shaklida qoʼshma taʼlim dasturlarini yoʼlga qoʼyish masalalari boʼyicha birlamchi kelishuvlarga erishildi. Bu borada narxlar yuzasidan qoʼshimcha muzokaralar olib boriladi.
Shuningdek, oliy taʼlimdan keyingi taʼlim boʼyicha magistraturada 4 ta mutaxassislik va doktoranturada 1 ta ixtisoslik boʼyicha Malayziyada ilmiy tadqiqot ishlarini amalga oshirish imkoniyatlari toʼgʼrisida fikr almashildi va natijada INTI Xalqaro universiteti rektori professor Joseph Lee OʼzDJTU uchun imtiyozlar berishga rozilik bildirdi.

On February 5, a Meeting Was Held Between the UzSWLU Delegation and the Leadership of INTI International University
During the program, the collaboration directions to be implemented under the agreement signed between the Rector of INTI University, Professor Joseph Lee, and the Rector of UzSWLU, I. Tukhtasinov, were discussed.
At the beginning of the meeting, a video about UzSWLU was shown, and detailed information about the university's activities was provided. Presentations about the activities of INTI International University were also displayed. Following that, based on the areas of activity, the issue of student exchange programs was discussed. It was agreed to send nearly 100 UzDTU students to INTI International University for one semester within this year.
Initial agreements were reached on joint education programs for undergraduate 2+2 and master's 1+1 formats in a number of areas. Further negotiations regarding pricing will take place.
Additionally, opportunities for conducting scientific research in Malaysia in 4 master's specialties and 1 doctoral specialty in postgraduate education were discussed. As a result, the rector of INTI International University, Professor Joseph Lee, agreed to offer special privileges to UzSWLU.