5-fevral kuni OʻzDJTU delagatsiyasi aʼzolari hamda INTI Xalqaro universiteti rahbariyati bilan ham uchrashuv tashkil etildi.
Dastur davomida INTI universitet rektori professor Joseph Lee va OʼzDJTU rektori I.Tuxtasinov oʼrtasida imzolangan hamkorlik shartnomasi ijrosi boʼyicha amalga oshiriladigan hamkorlik yoʼnalishlari muhokama qilindi.
Uchrashuv avvalida OʼzDJTU haqida videorolik qoʼyildi va universitet faoliyati haqida batafsil maʼlumot berildi. INTI Xalqaro universiteti faoliyati boʼyicha ham taqdimotlar namoyish etildi. Soʼng faoliyatlar yoʼnalishidan kelib chiqqan holda, talabalar almashinuvi dasturi masalasi muhokama qilindi va shu yilning oʼzida 100 nafarga yaqin OʼzDJTU talabalarini INTI Xalqaro universitetiga bir semestr uchun oʼqishga yuborish boʼyicha kelishib olindi.
Bir qator yoʼnalishlarda bakalavr 2+2 shaklida va magistratura 1+1 shaklida qoʼshma taʼlim dasturlarini yoʼlga qoʼyish masalalari boʼyicha birlamchi kelishuvlarga erishildi. Bu borada narxlar yuzasidan qoʼshimcha muzokaralar olib boriladi.
Shuningdek, oliy taʼlimdan keyingi taʼlim boʼyicha magistraturada 4 ta mutaxassislik va doktoranturada 1 ta ixtisoslik boʼyicha Malayziyada ilmiy tadqiqot ishlarini amalga oshirish imkoniyatlari toʼgʼrisida fikr almashildi va natijada INTI Xalqaro universiteti rektori professor Joseph Lee OʼzDJTU uchun imtiyozlar berishga rozilik bildirdi.

5 февраля состоялась встреча делегации УзГУМЯ с руководством Международного университета INTI
В ходе программы были обсуждены направления сотрудничества, которые будут реализованы в рамках соглашения, подписанного ректором Университета INTI профессором Джозефом Ли и ректором УзГУМЯ И. Тухтасиновым.
В начале встречи был показан видеоролик о УзГУМЯ предоставлена подробная информация о деятельности университета. Также были представлены презентации о деятельности Международного университета INTI. Затем, исходя из направлений деятельности, была обсуждена тема программ обмена студентами. Было согласовано отправить около 100 студентов УзГУМЯ в Международный университет INTI на один семестр в этом году.
Достигнуты предварительные соглашения о совместных образовательных программах в формате бакалавриат 2+2 и магистратура 1+1 по ряду направлений. Дополнительные переговоры по вопросам цен будут проведены позже.
Кроме того, были обсуждены возможности проведения научных исследований в Малайзии по 4 магистерским специальностям и 1 докторской специальности в области послевузовского образования. В результате ректор Международного университета INTI, профессор Джозеф Ли, согласился предоставить привилегии для УзГУМЯ.