Angren fakultetida talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazildi
Oʻzbekiston Davlat jahon tillari universiteti Angren fakulteti dekani I.Bazarov hamda fakultet tyutori S.Manazarovlar tomonidan talabalar bilan ochiq muloqat oʻtkazdi.
Uchrashuv davomida talabalarning umumiy holati, oʻquv jarayonidagi faolligi hamda qishgi taʼtil munosabati bilan uyga ketish jarayonida xavfsizlik qoidalariga qatʼiy rioya etish masalalari yuzasidan atroflicha soʻz yuritildi.
Shuningdek, yoʻl harakati xavfsizligi, favqulodda holatlarning oldini olish, shaxsiy va jamoat xavfsizligini taʼminlash borasida zarur tavsiyalar berildi. Talabalarga taʼtil davrini mazmunli va xavfsiz oʻtkazish, belgilangan qoidalarga amal qilish muhimligi alohida taʼkidlandi.

В Ангренском факультете состоялся открытый диалог со студентами
Декан Ангренского факультета Узбекского государственного университета мировых языков И. Базаров и тьютор факультета С. Маназаров провели открытую встречу со студентами.
В ходе встречи подробно обсуждались общее состояние студентов, их активность в учебном процессе, а также вопросы строгого соблюдения правил безопасности при возвращении домой в период зимних каникул.
Кроме того, были даны необходимые рекомендации по обеспечению безопасности дорожного движения, предотвращению чрезвычайных ситуаций, а также соблюдению личной и общественной безопасности. Особо было подчеркнуто, что студентам важно провести каникулярный период содержательно и безопасно, строго придерживаясь установленных правил.