Aziz va qadrli abituriyentlar!
Bugun siz hayotingizdagi eng hayajonli va unutilmas kunlardan birini boshdan kechirmoqdasiz. 2026/2027-o‘quv yili uchun yakuniy tanlov natijalari — mandat e’lon qilindi!
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetini tanlab, talabalik baxtiga muyassar bo‘lgan barcha yoshlarni chin qalbimdan muborakbod etaman!
Bu natija — sizning yillar davomida qilgan mehnatingiz, tinimsiz izlanishlaringiz, bilim olish yo‘lidagi intilishingiz va katta orzularingiz sari qo‘ygan muhim qadamingizning munosib samarasidir.
Ayniqsa, bugungi quvonchli kuningizda sizni qo‘llab-quvvatlab, har bir qadamingizda yoningizda bo‘lgan ota-onalaringizni ham samimiy muborakbod etaman! Farzandining talaba bo‘lganini ko‘rish — har bir ota-ona uchun eng katta baxt va faxrlardan biridir.
Aziz talabalar, O‘zDJTU sizni katta orzular, yangi imkoniyatlar va unutilmas talabalik yillari bilan kutib oladi. Ishonamanki, siz universitetimizning munosib, bilimli va faol talabalaridan bo‘lib, kelajakda yurtimiz taraqqiyotiga o‘z hissangizni qo‘shasiz.
Talabalik maqomingiz muborak bo‘lsin!
Yangi hayot bosqichingizda sizga mustahkam iroda, ulkan zafarlar, ilm yo‘lida yuksak marralar va o‘qishlaringizda omad tilayman!

Дорогие и уважаемые абитуриенты!
Сегодня вы переживаете один из самых волнительных и незабываемых дней в своей жизни. Объявлены окончательные результаты вступительной кампании на 2026/2027 учебный год — результаты распределения (мандат) опубликованы!
От всей души поздравляю всех молодых людей, которые выбрали Узбекский государственный университет мировых языков и стали студентами нашего университета!
Этот результат — заслуженная награда за годы вашего труда, непрерывного стремления к знаниям, настойчивости на пути образования и важный шаг навстречу вашим большим мечтам.
Особенно в этот радостный день хочу искренне поздравить ваших родителей, которые поддерживали вас и были рядом на каждом этапе вашего пути! Увидеть своего ребёнка в статусе студента — одно из величайших счастий и поводов для гордости каждого родителя.
Дорогие студенты, Узбекский государственный университет мировых языков встречает вас с большими мечтами, новыми возможностями и незабываемыми студенческими годами. Уверен, что вы станете достойными, образованными и активными студентами нашего университета и в будущем внесёте свой вклад в развитие нашей страны.
Поздравляю вас с поступлением и началом студенческой жизни!
На новом этапе вашей жизни желаю вам твёрдости духа, больших побед, высоких достижений на пути к знаниям и успехов в учёбе!