Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Ingliz filologiyasi fakulteti kechki ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilarining bitiruv oqshomi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda universitet rektori Ilhomjon Tuxtasinov ishtirok etib, bitiruvchilarni ta’lim jarayonini muvaffaqiyatli yakunlagani bilan samimiy tabrikladi hamda ularning kelgusidagi kasbiy faoliyatida ulkan muvaffaqiyat va omadlar tiladi.
Bayram tadbiri doirasida talabalar hamda taklif etilgan san’atkorlar tomonidan badiiy chiqishlar namoyish etildi. Musiqiy va sahna ijrolari bitiruv oqshomiga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.
Tadbir so‘ngida bitiruvchilarga diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi. Marosim bitiruvchilar hayotidagi muhim bosqichni ifodalab, ular uchun unutilmas lahzalarga boy bo‘ldi.

Состоялся выпускной вечер выпускников вечернего отделения факультета английской филологии УзГУМЯ
Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся выпускной вечер выпускников вечернего отделения факультета английской филологии.
В мероприятии принял участие ректор университета Илхомжон Тухтасинов, который искренне поздравил выпускников с успешным завершением учебного процесса и пожелал им больших успехов и удачи в дальнейшей профессиональной деятельности.
В рамках праздничного вечера студенты и приглашённые артисты представили художественные выступления. Музыкальные и сценические номера создали торжественную и приподнятую атмосферу выпускного вечера.
В завершение мероприятия состоялась церемония вручения дипломов выпускникам. Данная церемония стала важным этапом в жизни выпускников и оставила у них незабываемые впечатления.